lodevs
Experienced Beetjesweter
lodevs
Neem contact met mij op
Onlinestatus |
Offline
|
Datum laatste bezoek |
23-12-2020
12:46
|
Lid sinds: 14-11-2020
Datum laatste bezoek: 23-12-2020 12:46
Ranking
Experienced Beetjesweter
16-11-2020
20:13
Graag wens ik mijn setup even uit te leggen. CV8560E > Unifi Dream Machine Pro > UTP naar RJ45 aansluiting in de muur > switch > Digicorder > Unifi ap-ac-pro > Playstation > Smart TV Bij mijn tweede digibox is de opstelling gelijkaardig. Ik lees dat je dus moet werken met VLAN's om je digibox interactief te krijgen. Zelf ben ik niet echt een netwerkspecialist. Ik heb in principe 8 UTP's die naar elke ruimte gaan en daar dus aangesloten worden op een RJ45 aansluiting in de muur. Er zullen dus zeker nog wat switchen moeten bij komen. Ik dacht om een UniFi Switch 8-60W aan de UMDP te koppelen om vervolgens elk van de 8 aansluitingen naar mijn verschillende ruimtes te sturen. Bijkomend zal ik denk ik in elke ruimte (2 dus momenteel) waar een digibox staat een extra UniFi Switch 8-60W aansluiten om vervolgens op elk van deze 2 switches een VLAN te creëren om de digibox / corder interactief te maken. Klopt mijn redenering? Indien ik deze heb zou er iemand bereid zijn mij even bij te staan voor het maken van die VLANS?
... Meer weergeven
14-11-2020
17:06
Voilà ik verkrijg in mijn Unifi Dream machine een wan IP-adres zoals gewenst !
... Meer weergeven
14-11-2020
14:32
1
Dan zal het inderdaad een powerline worden. Alle kabels zijn al reeds getrokken en overal mooi een aansluiting in de muur ingewerkt.
... Meer weergeven
14-11-2020
13:51
Ik beschik over de CH7465LG-TN. Achteraan op de sticker nagekeken. Is het al niet beter dat ik vraag aan telenet om mijn CH7465 om te wisselen naar een modem only?
... Meer weergeven
14-11-2020
13:15
Ik beschik dus over een modem/router, type CH7465LG-TN. In mijn instellingen kan ik volgende info vinden: Wan config: IP-adres 78.22.246.xx IP-adres (IPv6) 2a02:181f:1:8061:3532:f732:396f:xxxx Prefix (IPv6) 2a02:1812:xxx:2500::/56 Bij verbonden gebruikers kan ik volgende treffen: MAC-adres: 74:AC:B9:DA:74:xx IPv4: 192.168.0.xxx zoals jullie zelf wel weten heb ik her en der een xxx ingevuld 🙂
... Meer weergeven
14-11-2020
12:59
Bedankt voor de snelle reactie. Ik ben zeker en vast mee dat het komt doordat hij niet rechtsreeks op de telenet router is aangesloten. Hoe komt het dat een telenet modem er dan wel voor zorgt dat hij deze herkent? Heeft dit te maken met een welbepaalde poort die de digicorders gebruiken of is het iets anders? Nu als ik hem rechtsreeks op de router zou aansluiten gaat het mijn opzet een beetje voorbij. Nu ben ik zelf ook zonet tot de constatatie gekomen dat mijn router/modem niet in bridgemodus staat gezien hij een intern IP doorstuurt naar mijn eigen router. Volgens de medewerkster van telenet zou mijn type modem in bridge modus gaan als je de IPV4 en IPV6 firewall uitzet en eveneens je draadloze signalen. Is onderstaande ook mogelijk? De telenet modem/router in bridgemodus en daaraan dan een UTP naar mijn eigen router en een tweede UTP naar de powerline voor de digixorder?
... Meer weergeven
14-11-2020
12:32
Beste,
Sinds kort heb ik mijn thuisnetwerk gewijzigd. Mijn vroegere setup betrof Docsis 3.0 > switch > UTP naar woonkamer > switch > digicorder.
Nu heb ik een Unifi Dream Machine pro aangekocht en geinstalleerd en is de setup als volgt: Docsis 3.0 > Unifi dream machine pro > UTP naar woonkamer > switch > digicorder. Voor deze setup heb ik de Docsis in bridge modus gezet. Dit wil zeggen dat het toestel enkel dienst doet als modem en alle andere zaken zoals DHCP, Firewall, WiFi wordt geregeld door de Unifi dream machine pro. Sinds deze laatste wijziging krijg ik de melding dat ik de verbinding met de telenet modem moet herstellen en ik na 4 dagen niet meer gebruik kan maken van mijn pakketten. Ik kan ook enkel maar de TV gids van vandaag en morgen zien en de TV-theek is niet bereikbaar. De digicorder is dus niet meer interactief.
Graag wens ik deze toch interactief te maken in mijn huidige setup. Kan er iemand een suggestie geven voor de oplossing?
Bedankt!
... Meer weergeven
Labels:
Berichten die lodevs geliked heeft
Berichten met likes
Onderwerp | Likes | Gepost |
---|---|---|
1 | 14-11-2020 14:32 |
Nieuwste tags
Nog geen tags aanwezig