Hallo Iedereen,
Ik heb zowel thuis als in mijn magazijn zonnepanelen met een SMA omvormer.
Om optimaal onze wagen te kunnen laden met de beschikbare groene stroom van beide installaties, zou ik aan energiedelen doen. Dit op zich is geen probleem.
Het probleem is dat de SMA Home Manager niet de som kan maken van de groene stroom die woning A produceert en magazijn B bijvoorbeeld.
Technische dienst SMA steekt dit op het feit dat dit 2 verschillende modems en Ip adressen zijn.
Is er geen mogelijkheid om 2 of meerdere woningen onder een zelfde netwerk onder te brengen , zodat de SMA Home Manager dit als 1 woning aanziet en wel de som van de beschikbare groene stroom kan sturen naar de wagen.
Bijvoorbeeld woning A geeft 4kW overschot, magazijn B 9kW overschot zodat er op dat moment 13kW naar de wagen gestuurd kan worden zonder van het net te gebruiken. Of de wagen nu aan het laden is aan magazijn of aan de woning.
Aangezien dat het energiedelen enkel een Belgisch iets is, zal SMA niet snel hun software hier voor aanpassen.
Misschien dat er via het Telenet systeem een oplossing bestaat.
Lijkt mij als leek toch simpel om de beide installaties onder 1 hoofd IP onder te brengen niet?
Alvast bedankt!
Titel aangepast door Bjarne (Mod) | Originele titel: Energiedelen
... Meer weergeven