Djoaquin
Professional Beetjesweter
Djoaquin
Neem contact met mij op
Onlinestatus |
Offline
|
Datum laatste bezoek |
09-01-2024
20:57
|
Lid sinds: 06-01-2024
Datum laatste bezoek: 09-01-2024 20:57
Ranking
Professional Beetjesweter
09-01-2024
19:26
Ik heb feitelijk nog 2 vragen : haal ik de beste snelheid op grotere afstand met een dual band model die tot 4800 Mbps haalt op 5Ghz of met een tri band die slechts 2400 Mbps haalt op 5 Ghz ? en heb ik seamless roaming nodig op het acces point als ik nadien nog een TP-Link OneMesh repeater wens te koppelen ?
... Meer weergeven
09-01-2024
18:51
Hallo , alvast bedankt voor alle bijdragen , maar kan iemand me nog helpen met bovenstaande issue ? merci
... Meer weergeven
08-01-2024
18:23
Hey Raf , bedankt alvast voor de hulp. We zijn er bijna uit denk ik , nog enkele vragen : als je zegt dat het duurdere model hogere snelheid zal halen op e verre afstand , bedoel je dan de AX73 of de AXE75 ? Omdat ik zie dat de AX73 tot 4800 Mbps haalt en de AX75E slechts tot 2400 Mbps. De AX75 is wel slechts dual band terwijl de AX75E een tri band is. Ik zie ook dat de AX73 seamless roaming heeft en de AXE75 dat niet heeft. Met de optie in gedachten om eventueel later (indien nodig) een TP-Link OneMesh repeater aan te schaffen , zou ik dan beter voor de AX73 kiezen ? Of toch voor de nieuwere AXE75 omdat deze tri band heeft ? Alvast bedankt
... Meer weergeven
07-01-2024
13:14
Aansluitend wens ik nog te vermelden dat ik vooraan de woning een slimme deurbel heb die ik met wifi moet verbinden. En zowel op terras 1 en terras 2 heb ik slimme tuinverlichting die met wifi verbonden moeten zijn. Daarvoor hoeft de snelheid van de wifi op terras niet super snel te zijn , maar wel graag nog verbonden met de wifi zodat ik deze kan bedienen. Slimme deurbel type : Eufy video doorbell 2K wired (https://nl.eufy.com/products/t8200311) Slimme verlichting type : Hoftronic E27 smart LED (https://www.into-led.com/nl/e27-smart-led-lamp-rgbww-wifi-10w-806lm-dimbaar.html?gad_source=1) Qua internet snelheid op de terrassen : op terras 1 zit ik in zomer graag buiten met mijn laptop op wat te werken en te surfen , dus daar wel graag wat snelheid. Op terras 2 mag het internet wat trager zijn , maar er moet wel wifi zijn om de slimme verlichting te kunnen bedienen. Alvast bedankt voor respons.
... Meer weergeven
07-01-2024
12:25
Hallo bedankt alvast voor de antwoorden. Ik denk voorlopig meer in de richting van de oplossing van RAF. In de living de TP-Link Archer AX55 bekabeld aansluiten en daarop alle apparaten aansluiten. Als ik kijk op internet zie ik dat TP-Link verschillende routers in gamma heeft. Zie onderstaande foto voor de TP-Link routers die binnen mijn budget passen. De AX55 en AC73 zijn wifi6 en dual band , de AXE75 is wifi 6E en triband. Dewelke zou de beste WIFI range hebben en jullie me aanbevelen ? - Mocht ik zien dat de wifi onvoldoende ver reikt , kan ik deze dan nog uitbreiden ? Zo meen ik toch te lezen op de TP-Link website. Al deze routers zijn uitbreidbaar met one-mesh range extenders. Zijn dat dan toestellen zoals de TP-Link RE450 ? Ik kan die dan elders in het stopcontact steken en dit toestel zal de wifi dan verder uit sturen ? Deze vangen het wifi signaal op en versturen het verder dacht ik ? Heeft het zin om deze via UTP aan te sluiten om hogere snelheid te hebben ? En moet deze UTP dan uit de router komen ? Of mag deze UTP dan ook uit een andere poort van de modem vertrekken ? Zie onderstaande snede van mijn woning. In de berging waar de modem staat komen ook alle UTP kabels toe. Van daaruit vertrekken 3 UTP kabels naar UTP1-2-3 op de 3 verdiepen. Graag had ik wifi gehad op alle 3 de verdiepen van de woning alsook buiten. Indien mogelijk ook op terras 2 , maar zeker op terras 1. De beneden verdieping is volledig open zonder binnenmuren , en een glazen schuifraam over de volledige breedte van de woning naar terras 1. De vloeren van verdieping 1 en 2 zijn houten balken met parket vloer. alvast bedankt
... Meer weergeven
06-01-2024
13:59
Hallo ,
Mijn eerste post hier op netweters.
Ik heb wat problemen met mijn wifi verbinding thuis.
Huidige situatie :
Ik heb bij telenet het Giga Internet abonnement , met modem CH7465LG-TN.
Ik heb ook verschillende boosters van het type WIFI Powerline PG-9082LG-TN uitgetest , deze werken meestal slechts enkele weken met betere wifi resultaten en plots werken deze niet meer naar behoren waardoor het wifi signaal terug erg zwak is.
De modem staat in de berging vooraan de woning. Van daaruit heb ik UTP cat 5e liggen tot in de living en de slaapkamer.
In de living staat een switch (100 Mbps) waarop de pc , digicorder , stereo en tv zijn aangesloten.
De pc staat in de living en is via UPT kabel verbonden met de switch en daarmee haal ik tot 80 Mbps.
Wanneer ik de UTP kabel rechtstreeks in de pc steek haal ik tot 360 Mbps.
Test 1 : wifi van telenet modem gebruiken :
Via wifi haal ik op de gsm tot 45 Mbps in de living , in de slaapkamer boven tot 8 Mbps , en buiten op terras met moeite 1 Mbps , maar meestal valt de verbinding weg buiten.
Test 2 : ik heb nog een oude Belkin Router WL Surf (wifi 4) liggen. Na het uitschakelen van de wifi op de telenet modem en via de Belkin de wifi test haal ik tot 55 Mbps in de living , in de slaapkamer tot 25 Mbps en buiten tot 5 Mbps.
Nieuwe situatie :
Ik zou mijn internet abonnement willen verlagen tot All-Internet (tot 300Mbps) omdat ik toch niet meer haal momenteel , en ik met deze snelheid via kabel feitelijk wel tevreden ben.
Wel zou ik de 100 Mbps switch willen wegnemen zodat ik aan 360 Mbps ipv 80 Mbps via de kabel op de pc kan surfen.
Echter de wifi situatie zou ik willen verbeteren , liefst op een niet al te dure manier 😊.
Gezien er verschillende opties zijn en ik soms het bos door de bomen niet meer zie vraag ik hier graag wat advies.
Een eerste denkpiste is om alles via telenet te organiseren :
Ik kan een nieuwer model van modem aanvragen. Bij telenet raden ze me de 360° wifi modem aan met de nieuwe PODS. In deze situatie moet ik dus een nieuwe gratis modem aanvragen bij telenet , en afhankelijk van het bereik 2 of 3 pods huren. Ook moet ik een nieuwe switch aanschaffen dit tot 1Gbps aankan. Dus ongeveer 50 euro voor een switch en maandelijks 6 of 9 euro betalen aan telenet voor de huur van de pods.
Een tweede mogelijkheid is om niet met deze telenet pods te werken , maar een eigen wifi router te kopen die voldoende ethernet aansluitingen heeft om de huidige switch te vervangen. Op internet kan ik dergelijke toestellen vinden gaande van 50 tot 800 euro … (https://www.wifiweb.nl/beste-wifi-routers/)
Bedenking die ik me hierbij maak is wat indien het wifi bereik onvoldoende ver reikt ? Is dit systeem nog uit te breiden ?
Verder zijn er nog wifi mesh systemen waar ik geen kennis van heb , maar waar ik me afvraag of ik mijn andere toestellen (pc-stereo-tv) hierop ook kan aansluiten ?
Er zijn ook nog hybride mesh-systemen die ook powerline werking hebben om de onderlinge verbinding te maken. Ook hier dezelfde bedenking als met de gewone wifi mesh systemen.
Teveel keuze en te weinig ervaring met de verschillende systemen om de juiste te kiezen , dus daarom kijk ik graag naar jullie voor tips en ervaringen.
Even recapituleren :
Ik zou naar all-internet swichten bij telenet ipv giga-internet. Ik zou ook ineens een nieuwe modem gaan halen bij het telenet center.
De modem staat in de berging vooraan de woning waar ik enkel 1 UPT moet op kunnen aansluiten naar de living.
In de living moet ik de pc , stereo en tv kunnen aansluiten op een sneller systeem dan de huidige 100 Mbps switch.
En voor de wifi zou ik graag volledige dekking hebben in mijn woning en op het terras achter de woning.
Ik heb ook een UTP cat 5e kabel liggen in de slaapkamer
Alvast bedankt voor de moeite om dit te lezen en ik kijk al uit naar de reacties om hopelijk de juiste keuze te kunnen maken .
Mvg
Djoaquin
Titel gewijzigd door Caro (mod) | Vorige titel: WIFI probleem aanpakken.
... Meer weergeven
Labels:
Berichten die Djoaquin geliked heeft
Berichten met likes
Onderwerp | Likes | Gepost |
---|---|---|
2 | 09-01-2024 19:57 |
Nieuwste tags
Nog geen tags aanwezig