RudyF
Professional Beetjesweter
RudyF
Neem contact met mij op
Onlinestatus |
Offline
|
Datum laatste bezoek |
17-02-2025
12:12
|
Lid sinds: 25-07-2023
Datum laatste bezoek: 17-02-2025 12:12
Ranking
Professional Beetjesweter
15-02-2025
08:23
Of Telenet een rekening zal sturen, is af te wachten. In mijn vroegere woning zat ik bij proximus, en heb toen toch zeker jaarlijks een technieker moeten laten langskomen wegens malfuncties. Ongetwijfeld had ik een aantal van die problemen toen (en nu) ook zelf kunnen oplossen, met veel zoeken, youtube-hulp, en try & error; maar soms wil je wél een snelle en zekere oplossing. Ik ben indertijd altijd heel snel en correct geholpen door proximus. En ik heb daarvoor nooit een rekening gekregen. Ik verwacht dat eigenlijk zo'n beetje bij Telenet ook... Ik ben benieuwd... De technieker adviseerde ook wel, zeker bij herhaling van het probleem, een nieuwe switch aan te schaffen die meer dan 100 Mbps aankan. Maar dan wel ééntje met minstens 10 poorten en met een productiedatum die na het jaar 2000 is 🙄. Ik heb een Telenet abonnement van 100Mbps; en ik haal daarmee snelheden van 90-95 Mbps, wat voor mijn behoeften ruim voldoende is. Toch zou een switch die 1 Gbps aankan ook in die configuratie voordeel kunnen opleveren. TP-Link heeft er eentje met 16 poorten voor 60€ die aan mijn behoeften zou voldoen: https://www.bol.com/be/nl/p/tp-link-tl-sg116-netwerk-switch-unmanaged-16-poorten/9200000097706362/?bltgh=vs2EmpPSxzdmpu4ob5VD5Q.lnfnB6e29-DW7niq1zFCpg_0_18.20.ProductTitle
... Meer weergeven
14-02-2025
10:43
2
Ik kreeg na mijn vraag op Whatsapp vrij snel antwoord. Ook zij constateerden een zeer lage snelheid en nodigden uit een technieker te laten komen. Die kwam daarnet al langs ! De boosdoener is de switch. Een reset van de switch loste het probleem op. Daarnaast waren er ook een aantal ingangskabels erg los aangedraaid. Die werden aangespannen, en ik kreeg nog een hoop tips en tricks toe als het probleem zich zou herhalen. Ipv een downloadsnelheid van 10 Mbps haal ik nu opnieuw een snelheid van > 90 Mbps. Alles werkt. Dank U Telenet voor de zeer snelle service.
... Meer weergeven
14-02-2025
09:06
Er loopt een ondergrondse kabelgoot naar de technische ruimte. Contactpunt aan de rand van onze woning hangt boven aan een verlichtingspaal.
... Meer weergeven
14-02-2025
09:03
Lievegem, 10-tal km van Gent. Ik ben in mijn omgeving de enige die een probleem heeft.
... Meer weergeven
14-02-2025
09:01
Mijn huis en technische ruimte hangt vol met apparaten die met internet verbonden zijn (bv omvormer zonnepanelen, warmtepomp, maar ook TV, PC's, printer, ...) Een aantal zijn verbonden via netwerkkabel, een aantal via wifi, sommige kunnen het allebei. TV en PC connectie heb ik bv moeten wijzigen van netwerkkabel naar wifi om internetsignaal te houden. De modem is verbonden met een switch waar op dit moment 11 netwerkkabels in steken.
... Meer weergeven
13-02-2025
12:00
Ik heb sinds enkele dagen een mankerende Ethernet connectie (kabelverbinding) op mijn TV en PC. Er zijn momenten dat alles plots weer wél werkt, maar die duren nooit erg lang. Ik vind géén oorzaak. Mogelijks voert Telenet digitale werken uit, (ik krijg die melding als ik hun speedtest wil uitvoeren), hoewel alle uitgevoerde telenet-testen beweren dat alles normaal is. Géén werken dus. Zelfs die speedtest wordt na de waarschuwing correct uitgevoerd (met wat bedroevende cijfers).
De mobiele Wifi verbinding blijft het namelijk wél doen. Als ik mijn internet-instellingen wijzig van signaal via kabel naar draadloos signaal via wifi doen GSM, TV, computer het weer correct; maar alles gaat wel aan een snelheid die maar een tiende is van wat ik haal via kabel. En de PC van mijn partner hééft zelfs helemaal geen wifi verbindingsmodule, die kan het internet alleen maar via kabel op.
Op internet vind je dan dat je alle kabels eens moet losmaken en weer verbinden, maar het resultaat daarvan is zero.
Het lijkt géén courant probleem te zijn, want in dit forum vind ik wél posts over 'géén wifi, wél ethernet'; maar het omgekeerde dus niet.
Is het een defect aan de modem en vraag ik telenet om een technieker langs te sturen, of oefen ik beter nog enkele dagen geduld uit ?
... Meer weergeven
Labels:
- Labels:
-
modem (HGW)
Berichten met likes
Onderwerp | Likes | Gepost |
---|---|---|
2 | 14-02-2025 10:43 |
Geaccepteerde oplossingen
Onderwerp | Weergaven | Gepost |
---|---|---|
524 | 14-02-2025 10:43 |
Nieuwste tags
Nog geen tags aanwezig