Als je toestellen in huis hebt die ook op de 5 GHz kunnen verbinden ga je inderdaad nadeel ondervinden als je enkel de 2,4 GHz inschakelt. Het zal echter wel allemaal blijven werken hoor. Alleen kunnen de toestellen die eerder op 5 GHz verbinding maakten misschien iets trager internet hebben.
Je kan het dus altijd wel eens proberen. Het kan zeker geen kwaad en helpt het niet, kan je gewoon weer beide instellen.
Ik ken de reden niet achter die voorgestelde oplossing. Komt die van de fabrikant zelf (Medion ofzo)?
Maar de 5 GHz zou eigenlijk geen invloed mogen hebben op het gebruik van de 2,4 GHz, tenzij jouw draadloze modem op een plaats staat waar die last kan gaan krijgen van reflecties (beschouw dat een beetje als die hatelijke echo als je aan het bellen bent in't WC of badkamer :))
In dat geval zou de oplossing ook kunnen zijn om de modem enkele meter te verplaatsen.
Mogelijks is het een probleem van de radio zelf. Dat hij niet goed overweg kan met de 2 WiFi-signalen?
Als reflectie/harmonische niet het probleem zijn, én je hebt toestellen op de 5GHz... dan zou ik eens proberen om de 5 GHz te hernoemen naar bv "telenet-12345_5GHz". Jouw toestellen op de 5GHz zal je dan moeten verbinden met dit 'nieuwe' netwerk.