Ik had het volgende probleem: 2 à 3 weken geleden via telenet een nieuw TV-toestel aangekocht, namelijk een TCL 55C6K. Wanneer ik via de TV-box televisie keek, viel het beeld soms een seconde weg (werd zwart), terwijl het geluid gewoon bleef doorgaan. Dit gebeurde zowel bij live tv, opnames als terugkijk-tv. Daarnaast stopten opnames en terugkijkprogramma’s soms ook plots met afspelen. Kortom vanalles geprobeerd, nieuwe TV-BOX, nieuwe modem, alles ontelbare keren gereset. Het probleem bleef zich voordoen. Gisteren is er dan een technieker van telenet hier geweest en hij kon vaststellen dat mijn TV-BOX elke paar minuten de foutcode '2009' doorgaf. Wat dat ook zou mogen betekenen? Technieker wist het zelf ook niet en heeft dan naar een collega (swatter?) van hem gebeld en samen hebben ze dan alles overlopen.
Blijkbaar was het probleem mijn soundbar. Ik begrijp het helemaal niet... De soundbar was via optische kabel verbonden met de TV. Toen de technieker deze heeft uitgetrokken was het probleem opgelost en heb ik de hele avond normaal TV kunnen kijken.
Om het trouwens nog wat verwarrender te maken: als ik YouTube via app op de TV zelf kijk had ik geen problemen.
TV: TCL 55C6K (nieuw toestel) Soundbar: Samsung HW-K335 (oud toestel) Nieuwste TV-BOX
Kan iemand mij dit uitleggen hoe dat kan? Met mijn vorige TV was de setup hetzelfde en heeft dit altijd correct gewerkt.
TV: Phillips (oud toestel, was 8 jaar oud. Het model kan ik mij niet meer herinneren) Soundbar: Samsung HW-K335 (oud toestel) Nieuwste TV-BOX
Ik ben helemaal verbijsterd dat het probleem mijn soundbar was?
Naast een uitleg hoe dit überhaupt kan, ben ik ook benieuwd naar aanraders voor een nieuwe soundbar die goed werkt in deze setup. TCL 55C6K met nieuwste TV-BOX.
Ik wil namelijk voorkomen dat ik een soundbar koop en tegen hetzelfde probleem aanloop. Daarom wil ik ook graag begrijpen hoe het kan dat mijn huidige soundbar dit conflict veroorzaakt.
Alvast bedankt voor mijn post te lezen.
... Meer weergeven