Router upgrade, advies gevraagt
Hallo,
Ik heb bij telenet het internet plan: Business Fibernet 200
Ik heb hierover niet echt veel specificaties kunnen vinden recent, omdat het precies lijkt dat dit plan niet meer te koop is bij telenet. Wel heb ik dit plan vergeleken met Business Fibernet 240 en denk ik dat enkel de snelheid van het downloaden anders is (200 ipv 240). Met misschien nog wat kleine andere verschillen.
Mijn doel is eigenlijk om ons internet thuis wat sneller te maken. Wij thuis hebben dit echt wel nodig omwille van grote downloads, het bekijken van films , gamen, en dergelijke. We hebben ook een homeserver staan die onderandere als NAS dient. Ik heb een speedtest gedaan en dit waren de resultaten:
Wifi:
Ping: 14ms
Download snelheid: 14.12 Mbps
Upload snelheid: 10.54 Mbps
Deze resultaten zijn genomen van een laptop verbonden met ons draadloos netwerk, 5 balkjes verbinding. Ongeveer 5-10 meter vogelvlucht van onze router.
LAN:
Ping: 15ms
Download snelheid: 94.85 Mbps
Upload snelheid: 14.62 Mbps
Deze resultaten zijn genomen van een desktop pc verbonden via kabel naar onze router.
Ook zou ik de 'radius' van de wifi willen updaten, omdat we niet in heel het huis internet hebben en ook niet in onze achtertuin.
Nu komt mijn vraag, denken jullie dat het updaten van een router (dus een nieuwe router kopen) deze snelheiden kan beïnvloeden en mogelijk:
- De downloadsnelheid kan aanpassen, op een positieve manier (zowel LAN als wifi)
- De 'radius' van het draadloos netwerk kan vergroten.
De router die wij momenteel hebben in huis is de: ZyXEN NBG420N. Ik heb ook hiervan niet veel informatie online gevonden.
Ik hoop dat iemand mij hier wat advies kan op geven,
Dirk