24747
netweters
|
152259
antwoorden
|
20683
vragen
|
Ik heb zo de TVgids van Telenet en Dazn gekeken. En daar zijn serieus grote verschillen. Een voorbeeld voor morgen:
- Osasuna - Las Palmos om 16u15: Wel op dazn website en niet op Dazn 2 (bijv.), terwijl daar niks live is, alleen herhaling
- Men toont gelukkig veel matchen van de bundesliga op Dazn website en op tv (via Telenet kabel bijv.)
- MotoGP race a.s. zo 22/9 rond 12u50-14u op Play sports 4 en niet op PLay sports 2 (nadeel voor play sports kijkers via Dazn.), terwijl er op PS2 geen live is. En je kan het ook niet zien op Tipik (tv), wel op Auvio. Maar er zijn mensen die geen internet hebben en als liefhebber hun sport niet kunnen zien.
Wat ik daarmee wil zeggen is: Zowel bij Telenet als Dazn en RTBF, het zijn keuzes die men maakt bij de zenders en het komt niet altijd goed uit voor de kijker en sportliefhebber van hun sport.
Helemaal geen kritiek, maar om te zeggen: wel soms lastig om keuzes te maken als play sports liefhebber. Het lijkt wel dat je 2 abo's moet hebben voor je sports? Was het maar simpeler!
Iemand ook die daar wel eens moeite heeft?
Als alle aanbieders hier eens zouden stoppen met elkaar te pesten zou alles zoveel leuker zijn.
In Nederland zijn de grootste sportzenders Viaplay (o.a. Formule 1, Premier League, Bundesliga, darts, ...), Ziggo Sport (Champions League, Europa League, Conference League, La Liga, Serie A, Nations Liga, Jupiler Pro League, Croky Cup, Afrika Cop, Moto GP, tennis, ...) en ESPN (Eredivise, Keuken Kampioen Divisie, KNVB Beker, NBA, NFL, Major League Baseball, ...). Daar kan je platformonafhankelijk beslissen welke sportpakketten je neemt en zijn er in sommige gevallen bundelkortingen (zoals ESPN in combinatie met Disney+).
Hier in België heb je een wirwar van bundels waar niemand nog aan uit kan. Je leest reclame voor de Champions League via Play Sports, maar je kan deze niet bekijken via het "DAZN + Play Sports"-pakket aangezien daar maar 3 van de 7 Play Sports-zenders in opgenomen zijn. Je leest dat je de Ronde van Zwitserland en de Zesdaagse van Gent kan bekijken via Pickx+ Sports, maar je kan alleen maar abonneren als je Proximus TV in huis neemt. Je leest dat je alle wedstrijden van de Bundesliga en Ligue 1 kan bekijken met DAZN, maar je moet wel via de app want niet alle wedstrijden worden uitgezonden op DAZN1-2-3, die opgenomen zijn in de betaalpakketten van Play Sports en Pickx+ Sports via Telenet en Proximus.
Het zou zoveel gemakkelijker zijn als er gewoon 3 of 4 pakketten (eventueel een apart pakket DAZN Pro League en DAZN internationaal) zouden bestaan voor x-aantal euro's, namelijk:
Naast bovenstaande richtprijzen kunnen providers (Telenet, Proximus, mogelijks ook Orange en TV Vlaanderen, ...) dan nog concurreren door bepaalde kortingen te geven voor bundelingen van pakketten zoals Play Sports in combinatie met DAZN Pro League en DAZN internationaal voor een totaal van pakweg 25,00 euro waarbij je dan wel de volledige pakketten hebt in plaats van halve pakketten zoals nu en je dus als je alle competities zou willen bekijken voor meer dan de helft van de competities dubbel moet betalen.
Maar blijkbaar kan zo'n systeem enkel in Nederland waar je platformonafhankelijk je eigen sportzenders kan kiezen.
dat is wellicht omdat telenet veel klanten wil behouden voor digitale tv.