Ik vrees dat je als Telenet klant hier weinig zelf aan kan doen.
Dit is te wijten aan het ongunstige routeringspad dat je als Telenet klant volgt om bij de bestemming te geraken.
ISP providers (zoals Telenet) sluiten met elkaar peering agreements af om zo enerzijds routering op het internet te optimaliseren en traffiek/kosten naar hun dure upstream providers te beperken.
Daar heb jij als klant geen vat op.
Als er geen rechtstreekse peering agreements tussen ISP's onderling bestaan, dan kan dit negatieve gevolgen hebben naar routering toe.
Dan wordt alles gerouteerd via een van Telenets upstream providers (internationale spelers zoals Level3, Verizon, AT&T, Telia, ...), en hangt het er maar van af hoe optimaal de route naar de bestemming is.
Concreet in dit geval wordt er een lange weg genomen langs een trage internationale link, wat nefaste gevolgen heeft voor jouw verbinding.
De ISP in kwestie kan het gekozen pad manipuleren via BGP, maar het is onbegonnen werk om dit 'a la tete dus client' te doen.
In bijlage een traceroute genomen vanaf Interxion, in Brussel.
Zoals je ziet wordt er een veel kortere, snellere en vooral veel betrouwbare route gevolgd.

Ik zou in jouw geval eens een kennis die bij een andere provider een verbinding heeft, de traceroute ook laten uitvoeren. Als die echt beter blijkt te zijn, dan kan dit misschien meespelen in je provider keuze.
Langs de andere kant zou je denken dat spelers zoals EA Games ook servers hebben in Europa. Kan je daar niet naar connecteren?
Ik heb er een forum tread van gevonden. Zelf niet helemaal gelezen, maar het gaat exact daar over: https://fifaforums.easports.com/en/discussion/263714/so-weve-all-been-playing-mostly-on-us-servers-e...
Steven-E | Krak Ik wil groot zijn in iets kleins Vergeet niet om likes te geven en/of als oplossing te markeren.