24771
netweters
|
152576
antwoorden
|
20720
vragen
|
Hallo
Binnenkort komen ze de installatie uitvoeren op mijn appartement. Ikzelf ben een IT'er, dus ik ben zelf vaak bezig met hobby projectjes of projecten voor het werk. Mijn opstelling die ik in gedachten had:
PS: aansluiting zit in de berging en zal dus vaak gesloten zijn, daarom deze opstelling.
Is dit technisch mogelijk of moet er iets aan veranderen?
@Arthur2@ schreef:
Ik weet wel niet goed hoe het zit als je een film huurt. Mogelijk dat dat een invloed heeft op je internetsnelheid (ik heb geen idee) maar waarschijnlijk ga je dat niet merken.
Om toegang tot de tvtheek te hebben is de internetverbinding noodzakelijk maar de stream komt via coax.
Als een bestelde film aan het afspelen is, zal deze blijven spelen als je de utp uittrekt (de film zal misschien na een bepaalde tijd wel stoppen) maar als je de coax uittrekt zal je beeld meteen wegvallen.
Om er nog even op terug te komen met enkele vraagjes:
1. Die gratis wifi-booster als powerline kan dus ook gewoon gebruikt worden als normale powerline? Of zijn dit speciale? En is dit een set van 2? (klantendienst kan er niet goed op antwoorden...)
2. Ik neem aan dat de modem best zo dicht mogelijk tegen de binnenkomende kabel geplaatst wordt? Kan dit eventueel in de woonkamer op coax-stekkerpunt? Wat is er dan met het verlies?
3. Persoonlijke router zou de ASUS RT-AC68U router worden wegens prijs door hardware.info en ook IPTV + makkelijk uitziende GUI. Iemand ervaringen mee?
Momenteel zou de opstelling er zo uitzien (enkel spijtig van de powerline, maar zal niet anders kunnen):
Dag @Honkerd
Ik kan je link niet openen, ligt misschien aan mij.
Hopelijk heb ik je hiermee verder geholpen!
@SjCr Bedankt voor het snelle antwoord! Ik had inderdaad al gedacht dat dit geen optie zou zijn, maar kon het maar eens vragen. Hopelijk heb ik gelukt met de PLC's en verlies ik niet al te veel snelheid door interferentie.
Ik zie nochtans de afbeelding?
2. Om je modem in je woonkamer te zetten zal je normaal ook heel de NIU moeten verplaatsen. Omdat dat het internet en tv signaal 'splitst'.
3. Ik heb een Asus AC87U gehad en ik was er heel blij van. Hij is wel vroegtijdig opeens kapot gegaan maar ik kreeg mijn geld terug.
Als je er zo een koopt, zorg er dan wel voor dat je de firmware upgradet want Asus brengt heel vaak updates uit met veel changes. (Dat was in mijn geval toch maar die router was wel gloednieuw toen ik die kocht en niet 100% stabiel maar dat werd snel beter)
Afbeeldingen moeten eerst goedgekeurd worden, daarom kon @SjCr hem nog niet zien. 🙂
Bedankt allemaal voor de hulp! Het is uiteindelijk toch een HGW geworden omdat er reeds kabels klaarzaten die naar utp stekkers in de kamers gaan. Ik heb dus nog 1 poort over op de modem. Nu zal er enkel nog een Netgear SG 105E switch in de woonkamer geplaatst worden.
Wifi is normaal nog vrij goed in de verste kamers. Ik ga dit de komende weken testen, maar ben alvast blij dat er kabels voorzien werden door de verhuurder.