24748
netweters
|
152284
antwoorden
|
20688
vragen
|
Hallo,
sinds de windows 10 update van vorige week is de "thuisgroep" dus verdwenen. Hoe kan ik nu bestanden (tekst, foto's e.d.) onmiddellijk delen met mijn vrouw? De te delen map staat op haar laptop en ik veronderstel dat deze nog steeds gedeeld wordt, maar ik kan deze niet meer zien in mijn "verkenner".
Opgelost! Ga naar oplossing.
In verkenner ga je bijvoorbeeld op deze PC gaan staan. Met rechts te klikken kan je dan "netwerkverbinding maken" kiezen. En dan wordt het een beetje zoeken. \\ipadres laptop\mapnaam is een mogelijkheid.
Anders moet je eens gaan kijken in verkenner onder "Netwerk" misschien vind je het daar terug.
Waarom maakt window dat toch allemaal zo moeilijk. Op Mac werkt dat out-of-the-box...
Heb je hier iets aan?
https://computertotaal.nl/artikelen/pc/bestanden-delen-in-windows-10/
Dat is net het probleem. Sinds de nieuwe update is het delen via een "thuisnetwerk" verdwenen. Microsoft geniet er blijkbaar van om het zijn gebruikers moeilijk te maken.
heb me laten vertellen door ene die ik ken die bij microsoft werkt (en zeg hem vaak dat microsoft soms suckt de laatste tijd) dat als je een office pakket hebt je dat dus kan doen met heel je familie op windows10,
weet niet of dit de reden is dat ze het er uit hebben gedaan dat het nog enkel voor office gebruikers is of een andere reden.
zou hem dit eens moeten vragen.
@Marco@ schreef:GEVONDEN!
Stappen gevolgd die hier worden beschreven, daarna een snelkoppeling gemaakt in verkenner (zoals hierboven door igvfer beschreven en ... daar verscheen de laptop van mijn vrouw in de lijst.
Ik ging ervan uit dat de bestanden op de laptop van je vrouw reeds gedeeld stonden Maar eind goed al goed.
Dat was inderdaad zo, maar ik had problemen met de naamgeving van de mappen en de verwijzing naar haar laptop. Maar goed, alles opgelost nu.