24751
netweters
|
152340
antwoorden
|
20691
vragen
|
Hey,
Ik volg een opleiding netwerkbeheerder en wij moeten een verbinding maken via poort 445 (netwerkshares). Deze poort wordt geblokkeerd door Telenet bij een standaard particulier abonnement.
Ik heb al gebeld naar Telenet maar de klantendienst zei mij dat ze deze poort niet kunnen openzetten(ze kunnen enkel doen wat ik zelf kan aanpassen in MijnTelenet).
Heeft er iemand een idee hoe ik deze poort toch kan openzetten of is dit onmogelijk?
Alvast bedankt voor de hulp.
Deze poort gaat jammer genoeg gesloten blijven. Het is dat een Business klant deze poort wel kan gebruiken maar een particulier niet. En veel aandringen heeft geen zin want ook de backoffice gaat deze poort niet openen. Dit is nu eenmaal een regel binnen Telenet en gaan deze niet omzeilen.
@Mrblonde Heb je dit al geprobeerd: Een andere poort gebruiken om te connecteren bijvoorbeeld poort 44500. Dus connectie maken via publiekIPadres:44500.
Als je met de Telenet router werkt het volgende instellen in je portforwarding:
IPadres van de bestemming: 192.168.0.?
Externe beginpoort: 44500
Externe eindpoort: 44500
Interne beginpoort: 445
Interne eindpoort: Wordt automatisch ingevuld
Protocol: TCP
Actief
En niet vergeten weg te schrijven
Voor intern gebruik op je netwerk is dit niet nodig.
Dit noemt men portswitching.
Ok. Bedankt voor het snelle antwoord 👍
We moeten verbinding maken met Azure Services en blijkbaar kan dit enkel via poort 445.
@Mrblonde Azure services is toch een cloud service? Als je vanop je PC naar daar een verbinding moet maken speelt die poort 445 geen rol. Uitgaande verbindingen staan alle poorten open.
Ik dacht dat het was om van buitenaf een verbinding te maken en een map te sharen die op jou eigen PC staat thuis. Dan moet je poorten open zetten.
Maar ik kan mis zijn hoor want ik heb helemaal geen ervaring met die Azure services.
Ik kopiëer even het bericht dat ik krijg: "Unable to reach the Azure storage account via port 445. Check to make sure your organization or ISP is not blocking port 445, or use Azure P2S VPN, Azure S2S VPN, or Express Route to tunnel SMB traffic over a different port."
Poort 445 kan ik niet gebruiken (volgens mijn docent MOET je die poort gebruiken en kan je dit niet zo maar veranderen) en Azure P2S VPN gebruikt blijkbaar een poort die ook geblokkeerd wordt. Ik ga eens bekijken of die Express Route werkt als er geen andere oplossingen zijn.