24770
netweters
|
152561
antwoorden
|
20720
vragen
|
Hallo iedereen,
mijn mama zit in Nederland sinds vandaag zij heeft een iphone 11 pro max en heeft geen 4G ze kan haar roaming niet aan zetten want die optie ziet ze nergens, ze ziet bij mobiele data staan secundaire of uit.
ze ziet ook nog primaire staan maar dit is zo uitgevaagd dus dat men dit niet kan aanduiden.
dit heeft ze nog nooit voor gehad pas nu met telenet hoe kan dit? Heeft iemand een oplossing?
Titel gewijzigd door Vincent (mod) | Vorige titel: roaming in het buitenland
Je moet je iPhone misschien configureren om mobiele data van Telenet te gebruiken: https://www2.telenet.be/residential/nl/klantenservice/mobiel-en-vast/mobiel-instellen-en-gebruiken/m...
Misschien moet je bij mobiele data ook "Automatisch" uitschakelen en manueel T-Mobile of Vodafone als netwerk selecteren.
Controleeer de instellingen in mijn Telenet.: (je mobiele nummers, oproepblokkeringen)
Primair en secundair klinkt alsof ze Dual Sim gebruikt, in dat geval moet je eerst onder “simkaarten” het juiste nummer selecteren.
Haar scherm zou er dan moeten uitzien zoals op deze foto
Video over inschakelen van Roaming bij Dual Sim: https://youtu.be/YtP-q2YMWKE
Hopelijk helpt dit!
@Ex-Netweter "Misschien moet je bij mobiele data ook "Automatisch" uitschakelen en manueel T-Mobile of Vodafone als netwerk selecteren."
yep het slechtste advies ooit:
1: in het buitenland zal hij toch enkel maar de provider kiezen waar Telenet een overeenkomst met heeft.
2: zelfs in eigen land heb je met de optie op manueel een opvallende slechtere verbinding, was vroeger met een simpele gsm zo en is nu nog steeds zo!
een vriend van mij had in zijn nieuwbouw op sommige plaatsen slechte tot geen verbinding en bij hem stond het ook op manueel, terug op automatisch gezet en geen problemen meer met ontvangst met zijn iPhone 😉
was bij een gsm de meest zinloze optie en is dat nu nog steeds...
@Ex-Netweter schreef:1: in het buitenland zal hij toch enkel maar de provider kiezen waar Telenet een overeenkomst met heeft.
Telenet kan in een land meerdere roamingpartners hebben en de dekking en netwerkkwaliteit van roamingpartners kan verschillen.
Als "Automatisch" slechte resultaten geeft of zelfs helemaal niet werkt, is "Manueel" een zeer logisch advies.
@Ex-Netweter schreef:2: zelfs in eigen land heb je met de optie op manueel een opvallende slechtere verbinding
Totaal naast de kwestie: dit topic gaat over roaming in Nederland.