24748
netweters
|
152264
antwoorden
|
20686
vragen
|
Wij hebben constant problemen met verbinden met onze Nintendo Switch. Volgens de instellingen zijn we verbonden, maar doen we een verbindingstest, lukt het niet om te verbinden met het internet.
Apps downloaden traag tot niet, op de nintendo e-shop gaat ook niet. De Nintendo Switch is ondertussen al 2 keer opgestuurd voor reparatie in de 2 maanden dat we die hebben. Mijn vriendin hzeft eens een hotspot gemaakt met haar gsm en dat werkt wel.
Kan iemand ons aub helpen?
@Arpeando gebruik je uw eigen router of die van Telenet ?
Als je uw eigen router gebruikt heb je misschien mac filtering of access control opstaan.
Daar moet je het toestel manueel toevoegen tot je netwerk.
Gebruik ook een opsplitsing van 2.4 GHZ en 5GHZ zodat je altijd kan verbinden met de 2.4GHZ band.
Soms loopt het mis als je deze samenvoegt.
Herstart misschien eens alles van je netwerk en probeer nogmaals.
en de laatste stap is " vergeet " je netwerk op je switch en voeg deze nogmaals toe. Soms helpt dat wel.
Good luck !
@kristofDW we gebruiken enkel de modem die we gekregen hebben van Telenet. Al onze apparaten gebruiken de wifi zonder problemen, maar enkel bij de Switch hebben we problemen.
@Arpeando als je op de switch de netwerk connectiviteit nakijkt , krijg je dan een foutmelding ?
Gebruik anders de switch docking waar een netwerkkaart is ingebouwd en probeer dat eens.
Je kan in de instellingen van de switch ook kiezen om bedraad internet te gebruiken. Als deze actief staat zoekt de switch ook niet naar wifi en maakt hij dus geen verbinding.
kijk dus zeker of wifi actief staat in de internetinstellingen van je switch.
Als ik op mijn 2 GSM's een hotspot instel dan dan kan dat enkel in de 2,4 Ghz of de 5 GHz band maar niet beide. Daar de Nitendo werkt via de hotspot maar niet via de Telenet WiFi zou ik hetzelfde voorstellen als in een vorige post. Geef de AP in de 2,4 en 5 GHz band een verschillende naam zodat de Nitendo niet zal verspringen van band.