24770
netweters
|
152551
antwoorden
|
20720
vragen
|
Ik overweeg om een schakelklok te zetten op mijn modem, zodat er op bepaalde uren geen stroom meer doorkomt. Dit betekent wel dat de modem elke ochtend opnieuw moet opstarten. Kan dat geen kwaad?
Voor de modem zelf kan het geen kwaad, maar ik weet dat vroeger Telenet soms een lijntest deed en als ze dan geen modem zagen, gingen ze ervanuit dat ie stuk was en kwamen ze langs.
Weet niet hoe het nu zit... Technieker zei jaren terug dat daarom de modem nooit uit de stekker mocht, zelfs niet tijdens een onweder
@Ex-Netweter uw modem uitzetten kan geen kwaad hoor doen wel meer mensen. Enige nadeel is dan wel dat er geen updates door komen in de nacht . Deze gaan dan door komen om de moment dat u de modem aanzet en kan het langer duren voor er internet is. Of dat het helemaal goed is voor de modem deze elke keer op te starten is een andere zaak natuurlijk .
Ik denk altijd aan de woorden van mijn moeder. Ik heb niet jaren gewerkt om terug te leven zoals in de middeleeuwen. Die was maar al te blij met het comfort van gas en elektriciteit. Maar om te antwoorden op uw vraag. Op zich kan dat geen kwaad maar als je ook vaste telefonie hebt dan kan je ook niet meer bellen of gebeld worden.
Geen modem is ook geen vaste telefoon!
Oeps juist te laat.
Ik deed dat vroeger met mijn Proximus modem ook met een slimme stekker. Maar wat een geklungel eer dat terug opgestart was. Dan de TV decoders ook. Ik ben daar vlug weer vanaf gestapt. Het meer verbruik aan elektriciteit is verwaarloosbaar.
"vroeger" was men van mening dat zulke praktijken de modem konden beschadigen, maar zelfs toen waren er mensen die het toch deden en wiens modem gewoon bleef werken. En met de huidige modems...
Vraag is: wat wil je ermee bereiken?
Toch een kanttekening. Het opstarten duurt al een hele tijd. Dus eigenlijk vanaf het opstarten worden alle systemen onder spanning gezet. Dus componenten moeten dus telkens een piekstroom verwerken. Dit verkort zeker op lange termijn de levenstijd van je apparaat.. Dus een winst zou ik niet echt gaan noemen want de opstartstroom zal misschien wel eens groter kunnen zijn dan de sluimerstroom die het gebruikt
Sorry voor de late reactie, ik had problemen met mijn log-in. 🙂
Bedankt voor de feedback, iedereen. Het moest dienen om mijn studerende pubers voor een korte periode zonder nachtelijke wifi te zetten. 😉