24791
netweters
|
152699
antwoorden
|
20730
vragen
|
Ik ben in de markt voor een kleine TV...19"-20" bitter weinig keuze.
Kan ik al een monitor aansluiten op een TV-box, want die Tv doet bijna niets meer...
Als je een monitor koopt met een HDMI aansluiting en ingebouwde luidsprekers kan dat geen probleem zijn.
Dat maakt dat voor de TV-box niet uit.
@Theo2 @Ex-Netweter
Klopt inderdaad en er bestaan zelfs adapterkabels voor.
Je kan eventueel ook nog een soundbar toevoegen via een optische kabel van Uw TV box naar uw soundbar.
Dat adapter gedoe heb ik expres niet vermeld.
Als je toch een nieuwe koopt dan kan je beter met HDMI kopen om verdere problemen te vermijden.
Let wel een goede monitor van laat ons zeggen 23” met ingebouwde stereo speakers en een aannemelijk beeldkwaliteit kost van een A merk ook al vlug € 500,00. Dan vind ik dat je evenzeer een TV kan kopen, toch?
Ik weet niet waar jij gaat winkelen maar dit kan tegenwoordig ook onder de 200 euro.
HDCP is dan ook één van de hoofdredenen om adapters te vermijden.
@Ex-Netweter
Bij LG een 5K monitor van 23 inch met ingebouwde speakers en met HDMI poorten en DHCP ondersteunend kost 500,00€. Natuurlijk bestaat er goedkoper maar wat heb je dan?
Dat lijkt mij toch een beetje overkill.
Voor de professional OKE maar om TV te kijken....?
Je kan mij ook een Ferrari aanraden maar mijn Astraatje brengt me ook nog overal.
Tegenwoordig wordt het moeilijk om nog een deftige tv te vinden met een scherm kleiner dan 40 duim. Wat noem ik deftig: minstens full HD. Dus de vraag of een monitor ook geschikt is, is zeer begrijpelijk. Wat maakt een monitor duurder: onder andere de reactie tijd. Dit is een factor die van minder belang is bij video kijken (of tv). Dus zoals de vraag gesteld was, is een Ferrari overbodig.
Ik weet niet hoe het met de klank zit, ik bedoel hiermee welk klanksignaal de TV-Box doorstuurt. Als je rechtstreeks (met CI+) kijkt, dan kan er een probleem zijn als de tv geen AAC ondersteunt. De helft (ongeveer) van de kanalen gebruiken dit klankformaat.
https://www.coolblue.be/nl/product/796676/iiyama-prolite-e2283hs-b3.html
Deze iiyama (bij mijn weten toch een goed merk) is 21,5", heeft HDMI, ondersteunt HDCP (al weet ik niet goed of dat positief is?), ingebouwde speakers en kost 109 euro. En 5k, of zelfs 4k, op zo'n klein scherm? Ik denk dat je dat gerust achterwege kan laten.