24748
netweters
|
152287
antwoorden
|
20688
vragen
|
Ik zag gisteren dat telenet 1gbps aankondigde maar ik vind niks terug over of dat dit ook beschikbaar is voor wigo business (en nu klik?) klanten.
PS. de link naar de pagina met meer uitleg over het verschil tussen de 2 werkt niet: https://www.netweters.be/?category.id=TaalNL
Nu heb ik ineens geen speedboost 500 meer, ik kan ook geen 500 meer bestellen en hier is geen 1GBIT beschikbaar dus zit ik aan 240/30 dus ben ik slechter af als ter voren.
Swat deze middag gebeld en die aan de telefoon zei dat hij het ging activeren maar heeft niks gedaan zit nog altijd op 240mbit en zou eigenlijk 300mbit moeten zijn.
@louishufk financieel ? Kom niemand neemt mij daar au sérieux op diene business helpdesk (ADESK), zelf met die 500mbit die ik plots niet meer heb lachte die mij bijna uit, ge zijt daar gewoon een lastige klant die ze zo snel mogelijk willen afschepen. Trouwens heb ik financieel niets meer te koeten, want ik heb geen speedboost 500mbit meer dat is mysterieus ineens van mijn abonnement gehaald.
Als ik dan vroeg wanneer die gigabit er dan toch kwam zij hij misschien over een paar weken, maanden of jaren das gewoon met mijn bakkes lachen.
Dus ik denk dat ik na jaren 500/40 het nu mag doen met 240/30 ben dus slechter af als ter voor. Achja meeste zullen zeggen dat het bij Belgacom toch trager is, en dat zij dat niet nodig hebben die snelheid en bla..bla..bla.. mond dood maken 101.
Wat je zegt klopt helaas grotendeels. Het uitlachen zal wel wat overdreven zijn, maar als die mensen geen oplossing kunnen aanbieden wegens ontbrekende opties zitten ze ook maar voor aap.
Daarmee zijn uw problemen niet van de baan.
Sterkte
@Suzy ik heb gebeld met Telenet vandaag en blijkbaar hebben jullie alle abbonmenten omgezet naar klik en de mensen die 500mbit hadden worden overgezet naar 1GBIT maar omdat mijn regio dat niet kan krijg ik terug 300/30. Ik bel hier voor en er is totaal geen mogelijkheid meer om 500/40mbit te krijgen... Dat is totaal niet serieus!
@Amedeeke ik ben zelf niet in detail op de hoogte over de Business opties en product combinaties. Ik heb de vraag daarom uitgezet naar enkele business collega's. Maar volgens mij is de info die je gekregen hebt wel de juiste. Heb de tarieven op de Telenet Business pagina bekeken en daar zie ik bij KLIK enkel nog de optie Giga Speedboost staan.
Na 2 keer gebeld geweest te zijn dat het plots toch mogelijk zou zijn, en dan toch niet en me dan op 300mbit te zetten, heb ik uit frustratie mijn abbonment opgezegt... heb ook alles wat ik hoste voor klanten in een datacenter gegooit... zal wel wachten op glasvezel, want Telenet is niet geinterseerd in Dilbeek.