24748
netweters
|
152280
antwoorden
|
20688
vragen
|
Beste beta-users,
Vandaag is versie R5.06.8009 vrijgegeven voor beta.
In deze versie zitten de volgende nieuwigheden:
Opgeloste bugs:
Gekende issues in deze versie:
Ik kan er maar niet aan wennen hoe slecht de bediening van de Siri remote is geïmplementeerd in de Telenet TV app. Met een klik op het clickpad gaat deze naar het volgende item maar met een aanraking op het clickpad scrolt deze automatisch doorheen de lijst of menu items.
Als Apple TV gebruiker van het eerste uur is dit gewoon vreemd hoe Telenet deze aanraking implementeert. Die is op het clickpad is nooit bedoelt voor deze manier van scrollen (https://support.apple.com/nl-be/HT205305). De aanraking is er voor de duimbewegingen waarbij klikken uiteraard niet werkt. Als je snel doorheen de lijst wilt scrollen dan doe je dit met een blijvende klik en niet met een blijvende aanraking.
Ik ken oprecht geen enkele andere applicatie op de Apple TV die een dergelijke bediening van de Siri remote hanteert zoals de Telenet TV app. Geen enkele!
Een aanraking op het clickpad kan en mag niet zomaar resulteren in het snel scrollen doorheen een lijst. Of zoals Apple het in zijn richtlijnen beschrijft:
Redefining or repurposing standard remote behaviors can cause confusion and add complexity to your experience
Ook het navigeren doorheen de tijdlijn is maar belabberd verwerkt. Het standaard (oude principe) om eerst op het midden van de clickpad te drukken en dan te vegen naar links of rechts werkt perfect. Maar de nieuwere methode om te vergen tegen de klok in of met de klok mee op de clickpad ring levert alleen maar frustraties op.
Dus @HaroenR kan je dit aub nog eens onder de aandacht brengen bij de ontwikkelaars?
https://developer.apple.com/design/human-interface-guidelines/remotes
@BillyX, ik begrijp je frustratie rond het gebruik van de Siri-remote. Maar helaas staat er voorlopig niets op de roadmap om hier aanpassingen rond te doen.
In deze topics beperken we graag de feedback tot wat in de release notes hierboven staat, hierdoor kunnen we de juiste focus leggen op de komende release. Al geef ik zeker je opmerkingen rond de Siri-remote nogmaals door.
@HaroenR Misschien als je een praktisch voorbeeld geeft aan de ontwikkelaars is het veel duidelijker. Laat ze de TV gids openen (of iets dergelijks) en maak een aanraking op de clickpad zonder te drukken.
De user interface zal dan als een gek door de gids bladeren. Een dergelijke actie wens je enkel met een (blijvende) klik op de clickpad.
Geen enkele andere apps zoals bv Netflix, Disney, Amazon Prime, Apple TV+ en alle apps met ellenlange lijsten reageert op deze manier zoals de Telenet TV app.
Meer zelfs als je ontwikkelt met Xcode dan is dit de standaard handeling van de remote. Telenet moet dus echt iets vreemd hebben geïmplementeerd van het gebruik hiervan. Wat mij meer en meer overtuigd dat er in dat team geen echte tvOS gebruikers zitten.
Maar goed je wenst on topic te blijven met de gegevens die je deelt. Maar ik merk hier geen enkele vermelding van tvOS? Zijn daar verbeteringen in? Heeft bv. jouw vermelding van ‘Verschillende streamings errors werden opgelost’ betrekking op soms het afspelen waarbij je enkel een zwart scherm met audio verkreeg? Je verkrijgt dan enkel terug beeld door de Apple TV te herstarten.
Dag @HaroenR ik zie nog een bug; zowel op de app als op de website.
Bij (sommige) opnames wordt het Audio Descriptie icoon getoond waar het niet moet en ontbreekt het ondertitel icoon. De TV-gids toont het AD icoon enkel waar nodig (Open AD van VRT 1 programma's op Ketnet)
Enkele voorbeelden:
Goed gezien @WG94! Ik log een ticket bij de developers, bedankt om het te melden.