24802
netweters
|
152792
antwoorden
|
20740
vragen
|
Sinds kort verving ik mijn telenet modem-router door een telenet modem only en plaatste ik een eigen router asus RT-AX58U. Om deftig wifi-signaal te ontvangen in mijn slaapkamers verving ik mijn oude extender nu door een (gratis) setje powerlines van telenet. Waar mijn huidige extender goed werkt krijg ik met de powerlines geen enkel wifi signaal meer in mijn slaapkamers.
Powerlines soft en factory gereset, verplaatst in andere stopcontacten, router gereset. Helpt allemaal niet. mijn patchkabel aansluitingen gaan van de modem over een switch naar de nieuwe asus-router en van daar naar de powerline. wat doe ik fout?
Opgelost! Ga naar oplossing.
Ja ook nagezien. Ik heb ook de plwerlines reeds ingewisseld bij telenet. Heen succes. Ik genruik momenteel de oude extender terug. Ik heb wel een setje devolo powerlines zonder wifi en deze werken ok. Ergens ietset wifi.
Graag geef ik iedereen mee wat er bij mij aan de hand was. Ik resette mijn router en installeerde mijn Powerline adapters. Ik heb te weinig kennis, dus ik weet niet waarom, maar na heel wat gepruts vond ik uit dat mijn powerlines op een apart wifi netwerk werkte met aanduiding "AP...". Ik heb dit netwerk in mijn telenet menu vervangen door het hoofdnetwerk en alles werkt nu pico bello. En ik maar zoeken in mijn netwerkaansluiting!!!
Murre
@Murre De Telenet WiFi Powerlines, en WiFi booster/Access Points zijn eigenlijk voorzien om aangesloten te worden aan een geschikte Telenet HGW (modem/router).
Dan nemen ze automatisch de WLAN instellingen over van je hoofdnetwerk. Telenet slaat namelijk jouw WiFi gegevens op, en kan deze dan onmiddellijk pushen naar het AP.
In jouw geval (modem-only) was het dus normaal dat je het toestel manueel moest configureren ...