Hoe Telenet netwerk versterken met Ubiquiti AP AC-PRO?
Hallo,
Zoals velen heb ik een slecht WiFi bereik op de bovenverdieping. We hebben op de bovenverdieping slechts 1 UTP aansluiting: deze komt uit het plafond op de gang. De ideale plaats voor een AP met PoE. Daarom hebben we ervoor gekozen om een Ubiquiti AP aan te schaffen.
Helaas lukt het me niet om het huidige Telenet netwerk (gemaakt door een router waarop de Ubiquiti is aangesloten) te versterken door het Ubiquiti AP. Voor wat ik online kan lezen, zou de WiFi-naam en wachtwoord ingeven als wifi netwerk voldoende moeten zijn om hetzelfde netwerk uit te sturen. Dat lijkt niet helemaal goed te lopen.
Aan de andere kant lukt het me wel om een nieuw netwerk te maken via het Ubiquiti AP. Dat netwerk gaat dan ook veel verder en sneller.
Iemand tips?
Huidige setup is als volgt: Telenet router hangt in de kelder. Van daaruit vertrekken 2 UTP-kabels. 1 gaat naar een Telenet AP op de benedenverdieping, de andere gaat naar het Ubiquiti AP op de bovenverdieping.
Alvast bedankt,
Hans