24747
netweters
|
152259
antwoorden
|
20683
vragen
|
Sinds enkele weken hebben wij een probleem met de app van VTM Go op onze TV box. Midden van een uitzending krijgen we steeds een foutmelding te zien.
Je kan dan enkele terugkeren naar het overzicht van de afleveringen. We hebben de TV box al terug naar fabrieksinstellingen gezet. Gemaild naar Telenet en VTM, maar nergens een deftige oplossing. En er zijn geen problemen met de internetverbinding, want alle andere apps op de TV box werken, net zoals de internetverbinding op andere toestellen zoals smartphone en laptop.
Weet er iemand aan wat dit kan liggen?
Titel gewijzigd door Lieselot91 (mod) | Vorige titel: VTM GO
@X-Fader denk dat dit met de laatste update erin gekomen deze bug,
vrees dat het wachten is op een update, er zijn dan andere dat problemen hebben met Netflix op de tv box,
kan ook zijn dat de cache vol zit en soms eens geleegd moet worden maar niet goed verwerkt wordt,
moet zeggen, ik heb de tv box V2 en daar in heb ik enkel af en toe met Netflix een probleem dat ik moet inloggen opnieuw,
met vtmgo heb ik geen problemen, heb er al een film op bekeken en tot het einde kunnen kijken.
Als het tijdstip tussen 19.00 uur tot 22.00 uur zal het een overbelasting zijn hoor je de laatste 2 weken meer van kan zijn
als back up kan u de chromecast tv gebruiken
Heb hetzelfde probleem.
Elke keer als er een reclame blok aankomt, komt deze foutmelding.
Als ik dan even verder kijk in APP op GSM werkt het wel.
dus ligt aan overgang van programma > reclame blok.
Erg vervelend. Ben al paar dagen aan het melden bij VTM Go zelf. Nog niet met resultaat.
Ik zou hetzelfde doen. Dan merken ze dat er meer mensen last van hebben.
probleem lijkt opgelost, was een probleem met een reclame blok maar gisteravond geen last meer van gehad.
Hier hetzelfde probleem. We hebben de TV-box exact 1 week en al de 2de keer dat deze foutmelding komt. Op de laptop verder gekeken zonder problemen.
Hopelijk is dit niet een eindeloos probleem...
Hier gebeurt datzelfde verschillende keren per aflevering.
Heel vervelend.
Ik kijk nu vtmgo via mijn smart tv. Omdat het inderdaad regelmatig voorkomt. ☹️
Het was blijkbaar een algemeen probleem (ook in juni 2023) maar ondertussen is het opgelost.
@CarineL67
Het probleem is zeker nog niet opgelost.
Ik krijg nog steeds de foutmelding
Strange, bij ons lukt het wel terug om afleveringen te bekijken.
Ik wilde toch nog even laten weten dat VTMGo op de tv-box beneden WEL terug werkt (zoals eerder gemeld) maar op de tv-box boven NIET. Daar krijg ik ook nog altijd diezelfde fout.