|
26.837
netweters
|
166.780
antwoorden
|
|
22.368
vragen
|
Hallo iedereen,
Het valt mij de laatste tijd opvallend sterk op dat er behoorlijk veel beeldcompressie aanwezig is bij de nieuwe Telenet TV-box. Ik heb hiervoor al contact opgenomen met Telenet, maar daar werd voorlopig enkel vanop afstand de modem gereset. Helaas heeft dit het probleem niet opgelost.
De sterke compressie is voor mij vooral storend bij het kijken naar voetbal. Het beeld oogt op sommige momenten erg korrelig en onrustig, wat zelfs vermoeiend is voor mijn ogen.
Daarom vroeg ik mij af of iemand hier ervaring mee heeft en eventueel een oplossing kent om deze compressie te verminderen of helemaal weg te krijgen. Kan Telenet bijvoorbeeld de compressie aanpassen of uitschakelen?
Wat mij ook opvalt, is dat de beeldkwaliteit niet constant hetzelfde lijkt te zijn. Op sommige momenten valt de compressie nauwelijks op, terwijl het op andere momenten echt storend is. Wordt de beeldkwaliteit of compressie bij Telenet soms aangepast afhankelijk van het tijdstip, de drukte op het netwerk of het aantal kijkers?
Voor alle duidelijkheid: het ligt volgens mij niet aan mijn internetverbinding. Ik heb een stabiele verbinding van 200 Mbps en ondervind daar verder geen problemen mee.
Zouden jullie aanraden om niet langer via de Telenet TV-box te kijken, maar bijvoorbeeld via een Chromecast of Apple TV? Is de beeldkwaliteit daar merkbaar beter?
Ik hoor graag jullie ervaringen en eventuele oplossingen.
Alvast bedankt!
Mvg,
Brent
Titel gewijzigd door Christof (mod) | Vorige titel: Zware compressie
Je hebt gelijk vandaag ook opgevallen op de Play zender en de Npo 1 deze heb ik vandaag gezien
Er zal een probleem zijn
Was de afgelopen dagen niet thuis is de eerste keer dat het wel zeer duidelijk aanwezig was
Hey,
Niet enkel vandaag hoor, is mij in het algemeen opgevallen.
Hoop dat Telenet dit in het algemeen oplost.
@luc55 Die problemen zijn al langer gaande, zie het topic dat ik ongeveer een maand geleden heb opgestart, de encoders zijn kennelijk fel ontregeld voor kabel en internet tv beelden.
Inderdaad, hier in Oostende ook al opgemerkt. Voetbal is soms niet om te kijken, zo'n slecht beeld 🤔
Ik merk ook dat, als men hier thuis TV kijkt, mijn internet zelf af en toe onderbrekingen heeft (enkele seconden) Telenet is slachtoffer van hun succes denk ik. Alles digitaal willen terwijl het systeem het (nog) niet aankan. Vroeger via de kabel hadden we al die problemen niet. Nu alles via de modem, wifi ... gaat verslechterd de kwaliteit meer en meer en blijven de prijzen stijgen 🫣 ... nu trekken ze nog meer klanten aan via promoties.
Off-topic: promotie voor een nieuwe klant met hetzelfde product als ik thuis: 56€ / maand voor 6 maanden - ik betaal nu het dubbel voor hetzelfde product 😔
@Master-Magic schreef:Die problemen zijn al langer gaande, zie het topic dat ik ongeveer een maand geleden heb opgestart, de encoders zijn kennelijk fel ontregeld voor kabel en internet tv beelden.
Ik begrijp niet zo goed waarom jij altijd spreekt over de "ontregelde encoders" en de referentie naar jouw vorige topic was over DVB-C, toch?
Een slecht ingestelde DVB-C encoder heeft volgens mij technisch gezien niets te maken met de encoders voor het IP-TV signaal?
Ik denk dus dat de 2 niet gerelateerd zijn (tenzij een selcht aangeleverd bronsignaal.
Maar het grootste probleem is volgens mij congestie op het netwerk. Telenet maakt géén gebruik van muticast, met andere woorden is iedere IP-TV stream een aparte gegevenstroom vanuit het internet naar je thuisnetwerk. Ik denk niet dat we ons kunnen inbeelden hoeveel Gbps capaciteit dat ganse IP-TV gebeuren inneemt op de - nu al zeer beperkte - coax.
Telenet kan dus niet anders dan de bitstreams zo laag mogelijk houden, vooral in drukke periodes (21u s' avonds). En hoe meer IP-TV boxen, en hoe meer 10-Gigabit abonnementen er verkocht worden, hoe meer overboeking?
@flip1953 @Als jij zegt dat vtm een slecht aanvoer signaal geeft dan moet dat bij de play zenders ook zo zijn want daarop is het ook, en het rare is, bij Proximus tv speelt dat probleem niet, heb deze week al paar keer gekeken naar die zenders via Proximus tv, dan zou het enkel zijn bij Telenet, je weet toch dat Telenet een tijdje terug de encoders van de vtm en play zenders heeft veranderd naar nieuwe encoders die nog beter zouden werken.??
Gisteren in de piekuren was op Vtm gold ook
En op de Vtm app niets van te merken