25.190
netweters
|
155.214
antwoorden
|
21.006
vragen
|
Sinds Zaterdag 5 April worden door alle providers in belgie de site's met sport streams dat illegaal zijn en dus niet officieel zijn van een provider of aanbieder geblokkeerd op aanvraag van de streaming aanbieders zelf (DAZN bv) zodat klanten de officiële weg moeten volgen om deze te kunnen bekijken zodat zij (die aanbieders met de sportrechten) geen geld zien verdwijnen aan diensten waar geen kosten wordt betaald voor de sportuitzendingen.
Op DNS niveau blokkeren heeft geen zin
De illegale sites blokkeren is ook een moeilijke zaak ze komen en gaan hou dit eens bij
De VPN aanbieders is een oplossing maar is ook tijdelijk
Bij ons is weer open na vele klachten en zakken die niet meer werkte je ziet veel niet verstandige keuzes dan eerst over na te denken wat je doet
@sb en toch spreekt het artikel over dat de VPN"s nu gaat gevraagd worden om deze illegale site's te blokkeren via de rechtbank.
Zoals jij het verwoordt* zou de toegang tot bepaalde VPN aanbieders volledig worden geblokkeerd. Met andere woorden: in Frankrijk zou je bepaalde VPNs helemaal niet meer kunnen gebruiken. Dat is niet waar. Je kan ze wél gebruiken, maar de rechtbank verplicht de VPNs op de toegang tot bepaalde sites te blokkeren. Het zijn niet de VPNs die geblokkeerd worden; het zijn de VPNs die (verplicht worden) zelf (te) blokkeren.
Dat blijkt duidelijk uit het artikel:
The court has ordered the VPN providers to take all necessary measures to prevent access to these illegal services from France and its overseas territories until the end of the WTA season. The companies will also have to block all new pirate services reported to them by ARCOM during this period.
* "de volgende VPN aanbieders worden ook geblokkeerd"
Concreet betekent dit dat de VPN providers dezelfde (moeilijke en bijna onmogelijke) taak ontvangen om te monitoren welke DNS naam en/of IP adressen de illegale streaming providers gebruiken,voor hun servers en deze dan te blokkeren. De illegale streaming providers veranderen dit regelmatig.
Voordat de VPN providers deze taak juridisch toegewezen kregen was eeerst de beurt aan de DNS providers. Zij mogen niet langer het echte IP adres antwoorden, wanneeer een DNS verzoek gemaakt wordt voor een FQDN/servernaam die gebruikt wordt door illegale streaming providers. In plaats daarvan kunnen ze antwoorden met het ip aadres van een eigen stop-server.
Een provider als OpenDNS (onderdeel van Cisco) heeft aangegeven dit niet te kunnen doen / hier geen verontwoordelijkheid voor te kunnen dragen, daarom dat ze ervoor gekozen hadden zich van de Belgische markt terug te trekken. Dat deden ze praktisch door DNS request afkomstig van ip adressen behorede tot een Belgische internet provider niet te beantwoorden.
Ik ben benieuwd hoe de VPN providers hierop zullen gaan reageren.
Een andere vraag; wat maakt een streaming server illegaal. Indien je via een VPN server in Oostenrijk naar de stream van Servus TV kijkt, om de Formule 1 live te kijken, is dit dan illegaal?
@Arnie Als je inwoner bent van dat land en kijkrechten betaald dan kan en mag je dit bekijken, als je niet in dat land woont en kijkt naar die uitzendingen dan kijk je legaal omdat je geen inwoner bent van dat land en er geen kijkrechten voor betaald.
@Master-Magic schreef:@Arnie Als je inwoner bent van dat land en kijkrechten betaald dan kan en mag je dit bekijken, als je niet in dat land woont en kijkt naar die uitzendingen dan kijk je legaal omdat je geen inwoner bent van dat land en er geen kijkrechten voor betaald.
Akkoord, dan kijkt de gebruiker illegaal - het maakt de site echter niet illegaal. Dus ik vermoed dat VPN providers hier (nog) niet op hoeven te filteren.
Het was echter ook een beetje om aan te geven dat de taak van de VPN providers niet eenvoudig is.Een streaming server is niet altijd per definitie illegaal. Het is de combinatie tussen gebruiker en server wat het illegaal maakt.
@Arnie Er is ook wel een verschil tussen een uitzending op open net wat iedereen kan bekijken of iets achter de betaalkant uitgezonden worden, een voetbal match van een sport zender is dus illegaal als je dit bekijkt, servus tv in jouw voorbeeld is een open zender te bekijken door iedereen.
is dus idd beetje dubbel voor de vpn bedrijven wat wel kan en wat niet.
Gaat duidelijk over illegale websites
De VPN aanbieder gaat dit niet kunnen wand de stream verandert veel dan moet je dag nacht 7 op 7 bezig zijn
Dus ze zullen de VPN aanbieder blokkeren het gemakkelijkste zijn maar 3 de rest heeft geluk
@Arnie schreef:Concreet betekent dit dat de VPN providers dezelfde (moeilijke en bijna onmogelijke) taak ontvangen om te monitoren welke DNS naam en/of IP adressen de illegale streaming providers gebruiken,voor hun servers en deze dan te blokkeren
Niet dus. De VPNs moeten de sites/IPs blokkeren die in het vonnis staan en dit enkel gedurende een bepaalde periode; zij moeten dus niet zelf gaan uitzoeken welke deze sites zijn. Dat wordt hun opgelegd.
The court has ordered the VPN providers to take all necessary measures to prevent access to these illegal services from France and its overseas territories until the end of the WTA season. The companies will also have to block all new pirate services reported to them by ARCOM during this period.
ARCOM: https://www.arcom.fr/
Het zal dus een kat en muis spelletje worden.
Het is blijkbaar quasi onmogelijk om zeer velen te overtuigen dat:
1. niet alles wat beken kan worden, legaal bekeken wordt
2. een vpn gebruiken om iets te bekijken waarvoor je niet in de juiste regio woont nog steeds illegaal is.
3. Het verbod dat een aantal vpn diensten krijgen, geen betrekking heeft op het toegelaten legale gebruik van de vpn.