|
26.732
netweters
|
166.248
antwoorden
|
|
22.298
vragen
|
Minister van Consumentenbescherming Rob Beenders (Vooruit) heeft aan het Belgisch Instituut voor Postdiensten en Telecommunicatie (BIPT) en de Mededingingsautoriteit gevraagd om een onderzoek te doen naar de prijzen van Play Sports.
Bij Telenet zijn er verschillende formules: een abonnement op Play Sports kost 19,99 euro per maand, maar daar zit de Jupiler Pro League niet in. Voor het Belgische voetbal is er DAZN Total aan 24,99 euro per maand. Daarnaast biedt Telenet een gecombineerd abonnement op Play Sports en DAZN Total aan voor 34,99 euro per maand.
De minister wil daarom duidelijkheid scheppen over die prijzen. "Voetbalfans die deze zomer opnieuw Belgisch en Engels voetbal willen kijken via Telenet, betalen daar fors meer voor dan twee jaar geleden. Een abonnement (...) kost vandaag 35 euro per maand. Twee jaar geleden betaalden klanten daarvoor nog 20 euro per maand", zegt Beenders.
Hij vraagt het BIPT om advies over de vraag of de huidige prijs en de stijging tegenover twee jaar geleden gerechtvaardigd zijn.
Bronnen: https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2026/08/11/beenders-bipt-mededingingsautoriteit-prijzen-play-sports/
https://businessam.be/minister-beenders-vraagt-onderzoek-naar-prijsstrategie-play-sports/
https://www.21news.be/nl/beenders-viseert-voetbalprijzen-telenet-onderzoek-naar-forse-stijging-play-...
……
Vraag van de voetballiefhebbers: Zijn die prijzen wel gerechtvaardigd en wil iedere voetballiefhebber zoveel betalen? Er zijn iederdaad verschillende prijzen, maar ook verschillende soorten sport, zonder en met Dazn app.
Wat vind u ervan?
Wat mijzelf het meeste stoort is dat ze zeggen dat liefhebbers van enkel Belgisch voetbal kunnen intekenen op DAZN Total voor 24,99 euro per maand. Maar dat ze dan wel de Croky Cup overkopen zodat ze die in Play Sports steken.
Ook voor bijvoorbeeld het veldrijden heb je dan weer Play Sports nodig, maar dan kan je uiteraard wel na het veldritseizoen zeggen dat je stopt met Play Sports en enkel voor DAZN blijft betalen.
Nu blijft vooral de vraag: na dit seizoen stoppen de Champions League, Europa League en Conference League doordat de rechten vanaf volgend jaar bij Canal+ zitten. Gaan ze dan weer amper 5 euro van de prijs doen om na een jaar onderhandelen ze terug te kunnen aanbieden voor opnieuw 15 euro extra? 😂
@WG94 schreef:2024-2025 was de prijs toch al € 24,99? Dus waarom focussen ze dan zo op die € 20?
Nu was die prijs van 24,99 euro er ook maar gekomen in april ofzo want toen was er de aanpassing naar één globaal prijspunt. Dus voor klanten met internet, tv en telefonie was er toen ook al een prijsstijging van denk 21,99 of anders maximum 22,99 euro naar 24,99 euro. Terwijl je toen bijvoorbeeld als enkel tv-klant (ja, toen kon je nog Play Sports kijken zonder internet-abonnement via de Digibox/Digicorder) al rond de 35 euro betaalde per maand.
Heb de nieuws uitzending gezien op Vtm
Die man overdreef wel hij kon overstappen naar Orange omdat die maar 25 euro vragen per maand
Daar kan hij ook Jupiler Pro League, Premier League zien zelfde als Telenet maar 10 euro goedkoper
Maar je moet nog altijd de totale rekening maken hier moet je tv abo niet afnemen bij Orange wel
En natuurlijk moet de minister Beenders terug iets laten horen zoals met goedkoop internet van Telenet dat gedaan is
Hij ging ook zien of dit kan , nog niets van gehoord wat de uitslag was
en de rechten voor de premier league komen wellicht ook opnieuw in de verkoop?
en als telenet binnenkort mogelijks volledig zal stoppen met de digicorders,
zal minister beenders dan weer een onderzoek gaan instellen naar mogelijke koppelverkoop,ofzoiets.
en zo kan beenders voor alles een onderzoek instellen met 0 resultaten.
Het enige wat Beenders en co kunnen doen, is wetgeving maken waarbij tv en internet los van elkaar aangeboden moeten worden, zonder de koppelverkoop te verbieden. Wat wenselijk is dat ze ook doen is de verplichting opleggen om een app op de smart tv te kunnen gebruiken zonder een tv-box nodig te hebben (uiteraard voor alle leveranciers van internet en tv).
Dat zal wel komen als je kijkt naar de buurlanden deze hebben tv apps zonder een verplichte binding met een zelfde internet aanbieder
Hier hebben we er maar 2 momenteel Base tv en tv Vlaanderen hoeveel gebruikers van de tv app is niet duidelijk
Maar je gaat niet iets houden als er geen klanten voor zijn een bedrijf moet winst maken
Premier League blijft bij Telenet tot 27-28. En dan gaan ze meer moeten dokken voor die rechten.
We pleiten allang dat PlaySports een apart product zou moeten zijn zonder internet of tv. Ook zonder mobiele internet. Dit geldt ook voor Pickx Sports of Orange Sport.
Want dan verdwijnen bijkomende kosten: 21€ mobiel internet en dan nog eens PlaySports erbij van 25€? Totaal: 46€. Wat teveel maakt voor een kleine portemonnee.
We weten allang dat Telenet de duurste is (met goede kwaliteit en service, daar niet van). Maar zeer spijtig dat Telenet : de keuze vrijheid verder heeft beperkt. Proximus is ook duur, maar ook verschillend en meer keuze.
Sorry, Telenet duur(er), wordt hier niet genomen! Maar een ieder zelf maar kiezen.
Een ding is zeker: de klant blijft niet meer betalen,
Waar gaat dit allemaal naartoe…?
@K-330 schreef:Maar zeer spijtig dat Telenet : de keuze vrijheid verder heeft beperkt.
Kan je dit even toelichten? Welke keuze vrijheid werd er net beperkt?
Je hebt tegenwoordig (als we over Telenet spreken) toch net meer keuzevrijheid dan vroeger?
@K-330 schreef:Premier League blijft bij Telenet tot 27-28. En dan gaan ze meer moeten dokken voor die rechten.
Dit klopt inderdaad volledig. De rechten van de Premier League zitten nog tot en met volgend seizoen bij Play Sports.
Klein overzicht:
Door het akkoord met DAZN (dat geldt voor de volledige duur van de tv-rechten van het Belgisch voetbal dus tot en met seizoen 2029-2030) blijven ook de DAZN-kanalen beschikbaar en denk dat ze ongeveer tot die periode ook de rechten hebben voor La Liga en de Serie A. Voor de Ligue 1 heb ik geen idee.
Ook voor andere rechten die nu in het aanbod zitten (zoals bijvoorbeeld het veldrijden) heb ik geen idee voor hoeveel jaar die rechten werden toegekend. Formula E kan mogelijks wel verdwijnen bij Play Sports aangezien Disney gisteren een persbericht heeft gepubliceerd dat vanaf december ze zo goed als in alle markten de rechten hebben om de Formula E uit te zenden via Disney+ en ESPN. Dat kan mogelijks ook op niet-exclusieve basis zijn want op dit moment zendt HBO Max daar alles van uit (vrije trainingen, kwalificaties en races) terwijl Play Sports enkel de races zelf uitzendt.
EDIT: rechten DAZN:
Van de andere voetbalrechten (Ligue 1, bekercompetities uit Engeland, Duitsland, Italië, ...) en bijvoorbeeld NBA of NFL vind ik niet direct meer informatie terug. Maar dus Serie A is ook maar tot en met dit seizoen te zien bij DAZN voorlopig.
Als ik een aardbeitaartje koop bij de bakker ben ik toch niet verplicht om ook 6 pistolets te kopen?
Telenet foefelt met die pakketten hé. Snap je dat niet? Een gsm-abonnement nodig voor een streamingdienst? Hallo? Dat is niet normaal.
Je bent toch ook niet verplicht een zak patatten te kopen als je een nieuwe frietketel koopt?
@VanLeemhuyzen schreef:Als ik een aardbeitaartje koop bij de bakker ben ik toch niet verplicht om ook 6 pistolets te kopen?
Telenet foefelt met die pakketten hé. Snap je dat niet? Een gsm-abonnement nodig voor een streamingdienst? Hallo? Dat is niet normaal.
Je bent toch ook niet verplicht een zak patatten te kopen als je een nieuwe frietketel koopt?
Bij zowel Proximus als Orange moet je tv-klant zijn om het sportpakket te kunnen aanschaffen. En om tv-klant te zijn moet je ook internet-klant zijn bij zowel Telenet, Proximus als Orange. Telenet biedt sinds een tijdje nu de mogelijkheid aan om Play Sports aan te schaffen met slechts één enkele andere dienst van Telenet (bijvoorbeeld enkel gsm of internet) dus op dat gebied doet Telenet het beter dan Proximus en Orange.
Ikzelf blijf ook nog altijd voorstander van het Nederlands principe. Daar heeft Ziggo (dat net als Telenet onder Liberty Global valt) ook zijn sportpakket Ziggo Sport. Het hoofdkanaal is daar als lokmiddel beschikbaar voor alle Ziggo-klanten maar je kan ook het volledige Ziggo Sport-pakket nemen bij andere aanbieders zoals KPN. Dat zouden ze hier beter ook allemaal doen. Dat je bij Telenet een abonnement kan nemen op Play Sports, DAZN, Pickx+ Sports en vanaf volgend jaar dan ook Canal+. En dan is het aan de providers zelf om commercieel en concurrentieel interessante tarieven aan te bieden aan hun klanten door verschillende combinaties mogelijk te maken.