24753
netweters
|
152359
antwoorden
|
20693
vragen
|
Hallo,
Hebben 2 digicorders van type AC-AD2100.
Eentje rechtstreeks via hdmi op een Samsung Tv.
Eentje via receiver (Yamaha RX-A3070) en dan naar ook een Samsung Tv (Q90R).
Deze laatste is onze Home cinema setup waar ook nog 3 anders toestellen zijn doorverbonden via Hdmi. Hdmi cec en arc werken hier ook gewoon zoals het moet.
Deze laatste digicorder is stuk gegaan en dus vervangen door nieuwer type AC-DC2200.
Maar ik krijg totaal geen beeld of geluid op de TV als ik de nieuwe digicorder via hdmi van de receiver doorlus. De receiver herkent de digicorder wel, want toont de naam ervan en ook gaat de indicatie hdmi in aan, maar deze knippert constant.
Ik heb al tal van instellingen, zowel op de receiver als op de tv, geprobeerd, maar niets helpt.
Het enige dat wel helpt is als ik de digicorder rechtstreeks op de tv aansluit, dan heb ik beeld en geluid, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling.
Zet ik de andere digicorder (ac-dc2100) ertussen dan heb ik wel beeld en geluid via de receiver !!!
Trouwens alle andere toestellen werken dus wel via de receiver incl hdmi cec & arc.
Iemand ook een gelijkaardig probleem?
Zou dit ook gerelateerd kunnen zijn met het feit dat hdmi cec niet meer werkt vanaf het moment dat de digicorder in slaapstand gaat! Is een bekend probleem, maar nog steeds niet opgelost !
Kiest de receiver de juiste bron? Kiest de tv de juiste bron?
Tuurlijk dat, volgens mij is er iets mis met het signaal dat de nieuwe digicorder uitzendt, want als ik de oude terug zet dan werkt alles gewoon weer.
Dat is ook het straffe eraan.
Via hdmi cec kiest zowel receiver als tv de juist bron, maar daar houdt het dan ook mee op. Zwart scherm en geen geluid, ttz om de second krijg ik even beeld en geluid !
Zet ik een ander toestel aan dan switched de receiver naar daar en werkt dat gewoon, dus beeld geluid, Dolby, Dts, Atmos, ... Alles ok.
Zet ik de digicorder uit en dan weer aan dan switched de receiver weer naar de digicorder, met weer om de seconde even beeld en geluid.
@dwadjWelke HDMI versie is je reciever ???
kan zijn dat die beveiliging problemen heeft met de digicorder sinds kort door een update op de digicorder voor de beeld beveiliging.
Volgens mij heeft de Yamaha Hdmi 2.0b en is HDCP 2.3 compliant.
Hoi,
Types staan in eerste post, hier nog eens ter info
Receiver: Yamaha RX-A3070
Tv: Samsung QE65Q90R
@dwadjEens opgezocht, vind enkel dit terug:
HDCP2.2
en HDMI 2.0
voor de rest mooi toestel, interessante opties op ook.
kan liggen aan de HDMI beveiliging.
al eens snel HDMI kabel uit de tv getrokken en in gestoken????
Ja hoor alles al eens herstoken, maar geen oplossing.
Ook de stroom afgezet en opnieuw, niks.
Btw Receiver heeft HDCP 2.3 met firmware 2.70, hierin zit ook de eArc functionaliteit.
Je zou dus kunnen beweren dat de hdmi poorten zelf versie 2.1 zouden moeten zijn want eArc is geïntroduceerd met hdmi 2.1, maar is een protocol dat ook werkt op hdmi 2.0b dus deze laatste heeft de receiver.
In receiver-land zijn de meeste merken zoals Denon, Marantz, Onkyo, Nad, Yamaha nu pas met de Hdmi 2.1 receivers begonnen.
De Yamaha is een zeer mooi en krachtig toestel, naast mooi beeld wil ik ook mooi zuiver geluid, zowel stereo als surround, maar natuurlijk moet je dan ook wel degelijke speakers hebben.
We moeten thuis zeker niet onder doen voor de Cinema, denk eerder anders om.... 😁
Niemand weet hier dus de oplossing voor? Telenet natuurlijk ook niet 😕
Ben ook eens benieuwd wanneer de update komt zodat cec terug werkt nadat de digicorder uit slaapstand komt.
@Suzy Kan jij mss even checken met de technische dienst wat het probleem zou kunnen zijn?
Doe eens een test waarbij de hdmi-kabels van al de andere toestellen uitgetrokken zijn. Als het dan werkt, sluit één ander toestel aan. Doe een nieuwe test met afzetten en terug aanzetten. Zo kan je weten of het enkel een probleem is van de Digicorder of een combinatieprobleem.
Een andere optie is naar Telenet gaan en de Digicorder wisselen (werkt niet in uw opstelling) en desnoods een AC-AD2100 vragen.
Dat is al allemaal gebeurd, maar dat helpt niet.
Is echt een probleem van de digicorder vermoed ik.
Naar een 2100 ga ik niet terug, want die is te traag... en heeft geen 1080p.
Voorlopig is de digicorder rechtstreeks aan de tv gekoppeld en geluid gaat dan naar de versterker via arc van de tv...
Gelukkig heeft de Samsung tv een one connect box, anders moest ik ook nog eens een 2de hdmi kabel tot aan de tv brengen door de muur, wat natuurlijk een ander probleem is...
Voorlopig doen we het dan maar zo totdat we eindelijk na 12 maanden wachten mss wel de nieuwe tv box'n kunnen krijgen .... en hopen dat die dan wel compatible is....
@dwadj schreef:Dat is al allemaal gebeurd, maar dat helpt niet.
Is echt een probleem van de digicorder vermoed ik.
Naar een 2100 ga ik niet terug, want die is te traag... en heeft geen 1080p.
Heb je al getest met de digicorder op 1080i?