24771
netweters
|
152577
antwoorden
|
20720
vragen
|
Een raar onderwerp misschien om in dit forum te posten maar het is wel degelijk een netwerkprobleem sinds ik van modem veranderd ben en geen digicorder probleem.
Tot voor kort had ik thuis de volgende setup:
Die setup werkte perfect. We konden ook zonder probleem gedeelde opnames bekijken tussen de 2 digicorders die we in huis hebben.
Door het vele thuiswerk tegenwoordig heb ik me laten verleiden om de Giga Speedboost optie te activeren en werd me een nieuwe CH7465LG-TN modem/router opgestuurd omdat de oude modem only Giga Speedboost niet ondersteunt.
De nieuwe setup ziet er nu als volgt uit:
Alle toestellen thuis zitten nu in de 192.168.0.x ip range (uitgedeeld door Telenet modem/router) en zijn zichtbaar, zowel via Mijn Telenet als via de devices list in de Netgear router. Beide digicorders hebben ook een 192.168.0.x inhome IP adres en zijn interactief. De opnames worden gedeeld tussen beide digicorders en zijn correct zichtbaar op beide. De speedboost doet ook zijn ding want als ik de internet snelheid op de Netgear test raak ik aan +- 850 Mbps download en +- 38 Mbps upload.
Die setup lijkt me volledig correct te zijn maar als ik een opname die op de digicorder in de slaapkamer staat wil afspelen op de digicorder in de living dan speelt die met horten en stoten af (het is niet bekijkbaar) of geeft soms ook een zwart beeld. Omgekeerd lijkt het wel altijd te werken (opname vanop de digicorder in de living afspelen op de digicorder in de slaapkamer). De opname wissen lukt wel.
Ik ben geen netwerkspecialist maar het lijkt me alsof de Telenet modem/router op de één of andere manier de routing van de ene naar de andere digicorder compleet verkeerd doet waardoor er extreme netwerk lag optreedt. Ik heb de digicorders al eens gepowercycled, smart power save staat af, de modem herstart en gereset naar fabrieksinstellingen, andere poorten gebruikt op de Telenet modem/router.
Iemand die nog ideeën heeft wat de oorzaak zou kunnen zijn? Een oplossing zou natuurlijk zijn om te proberen terug een modem only (of een zo dom mogelijke modem) vast te krijgen die Giga Speedboost ondersteunt (CV8560E?). Dit heeft ook mijn voorkeur aangezien ik absoluut geen fan ben van de Telenet Wifi routers. Geef me gewoon een netwerksignaal en zal de rest wel volledig zelf regelen via eigen apparatuur thuis. Enige onzeker factor is natuurlijk of ik terug een modem only kan vastkrijgen (de vorige heb ik vastgekregen omdat ik toen zelfstandige was hetgeen ondertussen niet meer het geval is).
Digicorders gaan wisselen lijkt me nutteloos aangezien het in de oude setup perfect werkte.
De oude modem only terug aansluiten en Giga Speedboost laten voor wat het is is ook een optie natuurlijk, maar vooral de extra uploadsnelheid is door al het thuiswerk tegenwoordig echt wel een voordeel.
Iemand al iets gelijkaardig voorgehad? Nog tips met zaken die ik kan aanpassen/testen?
Bedankt alvast.
Er is ook nog een echte modem-only, de CV7160E, die kan hogere snelheden aan dan uw oude modem-only.
Speedboost echter denk is wat hoog gegrepen voor deze modem. Zeker weten doe ik het niet, maar mijn 300/20 zijn geen probleem.
Als ik alles goed begrepen heb is uw switch nu niet meer gebruikt. Daarom volgend voorstel.
Sluit uw switch terug aan en verbind daarop de 2 digicorders.
Ik vrees namelijk dat giga bit snelheid en dan nog Streamen tussen de 2 digicorder te hoog gegrepen is voor de modem. Als ge de 2 digicorders via de switch verbind gebeurt de streaming via de switch en niet meer via de modem.
Dit is gewoon mijn theorie en niet gebaseerd op ondervinding met die modem.
Je zet de E-Router in bridge mode via mijn Telenet zodat je daar een extern ip adres krijgt op de wan poort van je netgear orbi.Geef dus het mac adres in van je Netgear orbi op mijn Telenet, Zo kan je dus uw netgear gebruiken als router.Sluit dan de beide digirecorder en digibox aan op de andere poorten van de E-Router van Telenet.Dit heeft ook een 192.168.x.x adres maar die laat interactiviteit toe op je devices en worden dus gezien als 1 netwerk. De digirecorder en digibox mogen
in dit geval niet achter de Netgear orbi komen.
Succes!
@Janneke_Dustbedankt voor de suggestie. Ik heb dit nu ook zo gedaan omdat dat nog het enige verschil was tussen mijn oude en nieuwe setup. Voorlopig lukt het spelen van gedeelde opnames terug goed dus hopelijk was dit de oplossing. Ik blijf het nog wat in de gaten houden of het ook zo blijft. Bevestigt toch mijn idee dat de Telenet modem/routers toch wel van bedenkelijke kwaliteit zijn. Je zou toch mogen verwachten dat de combo Telenet router + digicorder + digicorder zonder probleem moet werken.
@StefaanHals ik met die modem maar 300/20 haal dan vervalt het voordeel van de speedboost (behalve een iets hogere downloadsnelheid) dus dan installeer ik beter terug mijn oude modem only die ik hier nog liggen heb.
@kristofDWde CH7465LG-TN modem/router kan je niet in bridge mode zetten.
Ik heb niet gezegd dat die 300/20 de limiet is van die router. Dat is het abo dat ik heb. En daarvoor heb ik dus die router moeten gaan afhalen, want voordien had ik dezelfde router als jij nu hebt en die kon dat niet aan.
Maar wat zijn de limieten van deze router? Ik weet het niet....
EDIT: zomaar uw oude modem installeren gaat niet lukken hé. Dat moet geconfigureerd worden in uw account. Dus via de klantendienst laten aanpassen.
@Janneke_Dust, de digicorders hangen nu ondertussen een kleine week aan de Netgear switch ipv. rechtstreeks aan de Telenet modem/router en ik heb geen enkel probleem meer gehad bij het afspelen van gedeelde opnames.
Je vermoeden lijkt bevestigd te zijn. Meerdere digicorders dus altijd via een Gigabit switch verbinden en niet rechtstreeks op de Telenet modem/router. Bedankt om me van een hoop getest, geherconfigureer en frustraties te sparen 🙂
Ik vermoed dat dit probleem enkel optreed als de giga boost ingeschakeld is. Voor de giga boost is de priortijd voor internet naar het interne net zo hoog gezet dat het verkeer tussen de interne poorten onvoldoende doorvoer krijgt.