24755
netweters
|
152394
antwoorden
|
20699
vragen
|
Proximus wil voor het eind van het jaar een 10 Gbps-abonnement introduceren. DataNews meldt dat topman Guillaume Boutin dit heeft aangekondigd bij de presentatie van de kwartaalcijfers. De voorwaarden en tarieven zijn nog niet bekend. Verder wil het bedrijf dat eind 2024 de 5G-dekking is uitgebreid naar 99 procent van het grondgebied.
Proximus legt glasvezel aan in België en gebruikt als actieve technologie een combinatie van XGS-PON en 25G-PON. Daarmee zijn hoge symmetrische pakketten mogelijk. Een 10G-pakket zou het snelste pakket kunnen zijn op de consumentenmarkt, maar ook interessant kunnen zijn voor bedrijven. Vorig jaar is in Antwerpen de 25G-verbinding in gebruik genomen.
De operator meldt dat de betaalbaarheid van de abonnementen een punt van aandacht is. Het goedkoopste internetabonnement van EUR 27,50 wordt vervangen door het nieuwe pakket Internet Essential: maximaal 50 Mbps, 100 GB per maand voor EUR 25,00 per maand.
Uitrol 5G gaat door
Proximus meldt verder dat het hopelijk de dekking van 5G kan uitbreiden buiten Vlaanderen, na de multibandveiling van dit jaar. Eind 2021 was er 5G-dekking op in totaal 137 sites. De uitrol in Wallonië en het Brussels Hoofdstedelijk Gewest begint niet voordat de stralingsnormen zijn versoepeld.
La Libre schrijft verder dat Proximus in april een promotie lanceert voor postpaidklanten met een voor 5G geschikte smartphone. Zij kunnen 5G drie maanden gratis testen. Tot op heden is 5G alleen beschikbaar voor een handvol klanten met een specifiek 5G-abonnement.
Tja Fluvius …
maar de upload blijft bedroevend laag ondanks de 5 jaar grote netwerf …
Telenet zal dit jaar ook 10 Gbps aanbieden.
- er is een nieuwe modem in de maak
- ziggo is duidelijk bezig met de nieuwe snelheden https://www.youtube.com/watch?time_continue=78&v=vduefQHxIsg&feature=emb_logo
@Jamingo schreef:Telenet zal dit jaar ook 10 Gbps aanbieden.
- er is een nieuwe modem in de maak
- ziggo is duidelijk bezig met de nieuwe snelheden
Waar haal jij die info? Bron? Speculatie?
Hoe kan je nu 10 Gbps aanbieden met een modem met één 2.5 Gbps poort???
Trouwens, de Sagemcom F@st 3896 (Docsis 3.1) heeft een maximale downlink van 5 Gbps en 2 Gbps Uplink throughput ...
Als je refereert naar Ziggo, daar hebben ze inderdaad een 10 Gbps test gedaan.
Hiervoor hebben ze 6 (nieuwe) Docsis 3.1 modems gekoppeld 🤗
Dat is geen werkbare opstelling 😁
@Jamingo schreef:- ziggo is duidelijk bezig met de nieuwe snelheden https://www.youtube.com/watch?time_continue=78&v=vduefQHxIsg&feature=emb_logo
De link hierboven heeft niets met nieuwe snelheden te maken, maar een unboxing video van de "Ziggo Media Box Next". Dit is onze vroegere TV-Box v1 🤔
Woeps @flip1953 blijkbaar had ik de verkeerde link gekopieerd 🙈😅
Telenet zal waarschijnlijk ook 10 gbps aanbieden, dit staat op hun business pagina…
Heb zelf het idee dat er dingen gaan veranderen. Puur het feit dat er duidelijke vermeldingen zijn ook naar Fiber to the Home. Dus krijgen we meer download als Upload ? geen idee maar het lijkt er op dat er toch ergens iets gedaan gaat worden.
@patrick37 ze zijn bij Telenet de muxen aan het verhuizen van de zenders dus er is zeker iets aan het gebeuren voor het internet aanbod.
we zullen moeten afwachten.
Dan kan dat sneller gaan dan we weten maar idd afwachten wat er gaat gebeuren.
Net nog iets nieuws tegengekomen op de particulieren pagina van Telenet: https://www2.telenet.be/residential/nl/netwerk/fiber
de muxen dat ze de laatste maand aan verhuizen zijn omdat ze op plaats stonden dat gestoord werd
door andere zend frequentie van buiten af
daar waren de laatste jaren meer klachten over
nu er plaats is kunnen ze dit verhelpen
Over de deal met Fluvius gaf Telenet geen commentaar omdat daar nog regulatorische goedkeuring nodig is, maar de ambitie is om tegen 2023 te beginnen. Al toont Porter zich niet gehaast. 'We hebben er vertrouwen in dat ons HFC-netwerk (Hybrid fibre-coaxial, nvdr) klaar is voor de toekomst. We kunnen vandaag iedere klant 1 Gbps aanbieden en niemand klaagt dat dat momenteel te weinig is.' Daarbij merkt hij op dat ook 2 Gbps mogelijk moet zijn 'En op termijn naar 10 Gbps'.
Even een update over deze topic:
sinds vandaag kan je inschrijven bij Proximus om deel te nemen aan de testfase. Dit is beperkt bij 5 steden en zal waarschijnlijk vanaf volgend jaar beschikbaar zijn voor 30 euro extra per maand om 8500 down gbps en 1000 up te krijgen.
een linkje met meer info: https://www.proximus.be/nl/id_f_cr_fiber_10Gbps_pilot/particulieren/r-orphans/forms/multi-gigabit.ht...
hoogst waarschijnlijk zal Telenet kort erna ook volgen
Ik ben al content als ik zoals nu 1Gb down heb en 500 Mbps of 1 Gbps up zou krijgen. We zitten er met geen ganse familie op dus.... Het is natuurlijk leuk als er een bende streamende jongeren in huis is.
Maar om een site 1/10 van een seconde sneller te zien laden????? En dan moet de site dan nog kunnen leveren aan die snelheid. Want het is meestal de server van de site die op zijn adem trapt.
Ook goed voor een zaak waar er een 10-tal medewerkers constant op internet werken of een school.
Mooi van Proximus maar jammer voor hun (potentiële) klanten die nu nog in een gebied zitten (zoals ik) waar amper 35 Mbps down en 10 Mbps up gehaald wordt. En er zijn er nog veel zo.
Als telenet alleen al zijn upload zou verhogen (waar we al jaren op wachten) zou ik al blij zijn. 1Gbps download en maar 40Mbps upload is wat aan de lage kant.
/offtopic: dit zou mooi zijn als upgrade 😛
Wetenschappers bij de Technische Universiteit van Denemarken in Kopenhagen zijn erin geslaagd 1,84 petabits aan data per seconde te verzenden via glasvezelkabel. Dat is genoeg om 230 miljoen foto’s te versturen.
_______________________
If it's not a Bengal, then it's just a cat.
Rise and Rise again, until lambs become lions.
Tell me why are we, so blind to see, that the ones we hurt, are you and me.