24750
netweters
|
152317
antwoorden
|
20691
vragen
|
Goede middag
Al enkele maanden is het beloofd maar er komt niets van in huis.
Een duidelijke kaart waar onze klanten kunnen op zien waar ze 5G hebben.
Onze concurrenten hebben deze info beschikbaar tot op straat niveau .
We schoren behoorlijk goed met onze dekking in het algemeen .
Waarop wachten we nog om een een onduidelijke kaart te vervangen .
Commercieel gezien is dat een pluspunt .
Titel gewijzigd door Suzy (admin) | Vorige titel: Oude kaart
Opgelost! Ga naar oplossing.
Die kaart is sinds november 2021 niet meer gewijzigd. Onbegrijpelijk...
Als je gaat kijken op www.nperf.com (kies bovenaan 'Netwerk dekking') dan zie je dat Telenet eigenlijk de beste dekking heeft. Veel beter dan Orange of Proximus.
Ik begrijp ook niet dat dat niet wordt uitgespeeld.
We moeten niet bang zijn voor onze concurrenten.
En Commercieel gezien , winnen we klanten zo .....
Nperf-onderzoek is gebaseerd op individuele snelheidstesten. Voor bepaalde dunbevolkte regio's bevat dat onderzoek helemaal geen data.
Zo'n onderzoek zegt dus niets over het bereik over het volledige Belgische grondgebied.
De mobiele atlas van telecomregulator BIPT bevat wel volledige data voor elke plek in België. Dat is veel betrouwbaarder om na te kijken welke operator in jouw woonplaats het beste bereik heeft: https://www.bipt-data.be/nl/projects/atlas/mobile
Maar die kaart is verouderd (laatste update: oktober 2021!). Je kunt daar zelfs 5G niet kiezen.
Alle providers worden bij nperf op dezelfde manier behandeld. Dus kan je ze vergelijken.
@TELEMOB de laatste informatie die we hebben ontvangen gaat over het uitrollen van een nieuwe kaart in de loop van het 2e kwartaal. Vanaf dan zouden we de 5G dekking nauwkeurig in kaart kunnen brengen. Momenteel zijn ze wel aan het bekijken of het huidige kaartje al een update kan krijgen. We zullen dus nog even moeten afwachten.
@Evdb schreef:Maar die kaart is verouderd (laatste update: oktober 2021!). Je kunt daar zelfs 5G niet kiezen.
Akkoord, maar 5G is nog maar beperkt uitgerold. Proximus staat het verst met de uitrol, maar slechts beschikbaar op weinig plaatsen: https://www.proximus.be/support/nl/id_sfaql_map_network_5g/bedrijven-en-overheden/support/netwerken/...
Als je in je woonplaats geen 4G-dekking hebt, zal je er zeker geen 5G-dekking hebben.
@Evdb schreef:
Alle providers worden bij nperf op dezelfde manier behandeld. Dus kan je ze vergelijken.
Ja, maar het lijkt me nutteloos om de dekking van providers in Beernem te vergelijken als er voor je eigen woonplaats geen data is.
De laatste tijd gaat Telenet er sterk op vooruit. Als je de 3 providers vergelijkt via www.nperf.com (kies bovenaan 'Netwerk dekking') dan komt Telenet er toch uit als de beste dekking.
In de studie van telecomregulator BIPT van 23 februari 2023 komt Telenet er qua dekking als slechtste uit. In die studie neemt men alle beschikbare data voor het volledige Belgische grondgebied mee.
Ik had het enkel over de 5G-dekking (cf. de titel van dit onderwerp). In de studie die jij aanhaalt staat letterlijk 'De dekking besproken in dit hoofdstuk, betreft enkel de 4G-dekking.'.
als je echt wil weten waar we 5G hebben , installeer dan Netmonster of G-Net-track,onder weg houd die een log bij waar welke antennes hij in het netwerk heeft gezien.
naast de E node B OV5 WV4... zie je inde log welke datum , de coordinanten de sterkte van het signaal de cel id en zo veel meer .
zo zie je niet alleen de gemeente waar we 5G hebben maar ook exacte site id. In trein te voet op fiets en moto overal neem de gegevens op die je dan later rustig kan bekijken
Die nPerf-kaart is totaal onwetenschappelijk en onvolledig, gebaseerd op een onbekend aantal testen van individuele gebruikers.
Je kent de geografische verdeling en de operator van nPerf-gebruikers niet, ik zie plaatsen op de nPerf-kaart waar er 5G van Proximus en Orange actief is (havengebied Gent en Antwerpen), terwijl er op de nPerf-kaart niets paars is ingekleurd.
Je kan met zo'n kaart geen operatoren onderling met elkaar vergelijken. Je hebt daarvoor volledige informatie nodig.
Maar de nPerf kaart geeft wel een indicatie. Telenet is de laatste maanden snel aan het opkomen wat 5G betreft, telkens op de n78 band.
Ik heb geen "indicatie" nodig om te weten dat alle operatoren 5G aan het uitrollen zijn.
Ik wil wel een wetenschappelijk verantwoorde studie met complete kaartgegevens van alle operatoren om 100% zeker te weten welke operator momenteel de beste 5G-dekking en netwerkkwaliteit biedt.
En kan jij ons die kaart voor 5G bezorgen? Wegens gebrek aan beter lijkt mij NPerf de beste kaart voor 5G.