|
25.693
netweters
|
159.037
antwoorden
|
|
21.442
vragen
|
Telenet 360 modem ,
Ik heb problemen met het verbinden met 2,4Ghz toestellen die ik niet kan verbinden.
Zie in de post hier dat je moet bellen naar Telenet en dat ze tijdelijk de 2,4Ghz openzetten voor een bepaalde tijd.
Dus iedere keer bellen als je geen verbinding hebt ?
Zou het dan niet beter zijn om een andere modem te vragen of kan dat niet meer ?
Titel gewijzigd door Lieselotte (mod) | Vorige titel: Telenet 360 modem
Met de "nieuwe" modems kan je het signaal niet meer opsplitsen zoals voorheen. Ze zenden één netwerknaam (SSID) uit voor zowel 2.4 als 5 GHz. Sommige IoT toestellen hebben daar problemen mee en/of ondersteunen enkel 2.4 GHz.
Om ze voor de eerste keer te verbinden kan het dan helpen dat Telenet het signaal tijdelijk op 2.4 GHz te zetten. Eenmaal verbonden kan je modem beide signalen ( 2.4 en 5 GHz) opnieuw uitzenden en zouden je IoT toestellen verbonden moeten blijven.
Om ze voor de eerste keer te verbinden kan het dan helpen dat Telenet het signaal tijdelijk op 2.4 GHz te zetten. Eenmaal verbonden kan je modem beide signalen ( 2.4 en 5 GHz) opnieuw uitzenden en zouden je IoT toestellen verbonden moeten blijven.
Ok dat is tijdelijk , maar soms heb je deze instelling wel nodig ook als je nieuwe toestellen koopt, dus iedere keer telenet vragen ?
Kunnen ze dat echt niet veranderen omdat vele mensen daar last van hebben ?
Het signaal wordt uitgestuurd op 2,4 GHz. Het zijn sommige aangesloten toestellen die een probleem hebben. Om de één of andere reden pikken die ook gedeeltelijk het 5 GHz signaal op en daardoor loopt het mis.
Eigenlijk heb je gelijk je zou zelf uit en aan moeten zetten zonder een telefoontje moet doen
Simpel via de website
Iedere keer aan Telenet vragen. Zo dikwijls zal dat niet gebeuren. Tegenwoordig heb je IoT die zowel 2.4 als 5 GHz ondersteunen. Mogelijk hebben die geen problemen.
Je kan altijd een eigen router of modem aansluiten, het signaal splitsen en een verschillende SSID instellen.