24757
netweters
|
152454
antwoorden
|
20708
vragen
|
zou iemand weten hoe ik dit kan oplossen. ik heb dus de safespot app gedownload maar als ik de app open komt er op dat die mijn modem niet ondersteund. heb de app opnieuw gedownload en krijg telkens het zelfste probleem.
Titel gewijzigd door Lieselotte (mod) | Vorige titel: safespot app
Misschien een rare vraag maar heb je Safespot ook geactiveerd op de HGW ?
Het is wel noodzakelijk om dit te activeren vooraleer je gebruik kan maken van de app zelf.
als ik naar mijn opties ga op mijn telenet staat deze geactiveerd of moet ik nog ergens anders iets doen? heb wel de nieuwste router van telenet. mvg
Nee als die is geactiveerd moet het in orde zijn.
Als je dan de App opstart moet je daar een code ingeven die krijg je opgestuurd per sms. Als je dat gedaan hebt dan kun je dus verder in je Safespot APP.
Maar als je de app opstart zie je direct dan deze melding ? En welke HGW heb je ? Je zegt de nieuwste router maar Telenet heeft enkel de E-router ( modem zonder wifi ) of de nieuwste HGW ?
dit is de modem die ik heb : Docsis 3.1 Wifi6 (docsis)
en ik krijg derict de melding als ik de safespot app open. heb zelfs naar de klantendienst gebeld en die verstaan het ook niet hoe dit komt
dit is de melding die ik krijg.
dat is ook al gedaan maar helpt niet.
Die melding heb ik nog nooit gezien.
Welke modem heb je ?
Docsis 3.1 Wifi6 (docsis)
Het zou dan zomaar eens kunnen dat dit type modem het ook echt niet ondersteund. het is wel de allernieuwste en met de nieuwe pods compatibel.
@Suzy is hier iets over gekend dat safespot niet werkt op dit nieuwste type HGW ? Zou mij raar lijken dat het daar niet op zou werken.
ik heb wel nog mijn oude modem liggen ik kan desnoods die eens koppelen en kijken of het dan wel werkt
Die oude gaat niet werken want die is niet geprovisioneerd. Zodra je een andere krijgt dan wordt de oude uit het systeem gehaald om de nieuwe te kunnen gebruiken.
dan zal het waarschijnlijk wachten zijn op een update van de app
Hallo @patrick37 en @nancy1981 deze modem ondersteunt zeker Safespot. De melding is inderdaad wel vreemd en heb ik zelf ook nog niet gezien.
Heb je ook al een reset (fabrieksinstellingen) gedaan? Soms kan dat helpen.
Als dit blijft zou ik terug contact opnemen met onze helpdesk zodat ze dit verder kunnen nakijken.