24773
netweters
|
152594
antwoorden
|
20720
vragen
|
Beste Mede-netweters
Jullie kennen me vast wel al als actieve netweter en ik heb misschien een leuk idee naar de toekomst van SMS & MMS toe... RCS. De afkorting van Rich Communication Services.
Dat is van Google, net zoals alles wat we in het dagelijkse leven aanraken (voor wie geen iPhone heeft). Het verschil is zeer groot, het is MMS. Maar dan gratuit, gratis. En dat kost u dus "RIEN DE KNOTS". Ik ben benieuwd of telenet hier in meestapt :). Op naar #WHATSAPP2.0
Opgelost! Ga naar oplossing.
@janne_man Ik heb RCS ook helemaal niet nodig, ik heb iMessage.
+ mijn vrienden & ik (allemaal "jongeren") gebruiken quasi nooit sms. 4G staat altijd aan en dankzij Free G communiceren we 98% van de tijd (en nee ik overdrijf niet) onbeperkt via Messenger & Whatsapp.
De overige 2% gebeurd via sms & iMessage, waarvan 50% iMessage is. 1% van mijn berichten worden dus verzonden via sms.
Mijn bedenkingen hierbij zijn vergelijkbaar met die van @m-jan20 , maar dan zonder iMessage omdat ik geen iPhone heb. 😉
Mij lijkt het introduceren van een verbeterde versie van SMS kansloos. Wie gebruikt SMS nog? WhatsApp domineert de mobile messaging markt, en ik zie hier niet meteen verandering in komen.
Veel MMS'en ontstaan ongewild door te lange SMS'en en/of het toevoegen van (teveel) smileys. Zulke SMS'en worden automatisch omgevormd tot MMS en ge zit met de gebakken peren. Alhoewel, er zijn intussen providers die ook de MMS ingesloten hebben in het bundel van de SMS zodat er geen extra kosten zijn zolang het bundel niet opgebruikt is.
Ik denk dat er nog meer SMS'en verstuurd worden dan je denkt. Lang niet iedereen heeft een smartfoon (er zijn nog genoeg gewone gsm's in omloop), lang niet iedere smartfoon gebruiker heeft ook WhatsApp... Bovendien zijn er nog heel wat bedrijven en instanties die SMS gebruiken om info/verwittigingen naar klanten te sturen en dergelijke.
@dsuls schreef:Wie gebruikt SMS nog?
Kleine update: in de Verenigde Staten wordt SMS nog wel veel gebruikt, maar in Europa is dat niet het geval:
https://www.telemessage.com/why-is-whatsapp-more-popular-than-sms-in-europe-infographic/
@StefaanH schreef:Veel MMS'en ontstaan ongewild door te lange SMS'en en/of het toevoegen van (teveel) smileys. Zulke SMS'en worden automatisch omgevormd tot MMS en ge zit met de gebakken peren. Alhoewel, er zijn intussen providers die ook de MMS ingesloten hebben in het bundel van de SMS zodat er geen extra kosten zijn zolang het bundel niet opgebruikt is.
Dit valt zeer makkelijk op te lossen;