24748
netweters
|
152259
antwoorden
|
20683
vragen
|
Hoe kan ik van kanaal wisselen?
Soms staat Wifi op kanaal 1 terwijl 6 een betere snelheid heeft. Hoe kan ik dit handmatig aanpassen zodat het kanaal 6 gebruikt wordt?
Via de modeminstelling van MyTelenet kan ik het nergens vinden.
Titel gewijzigd door Dante (mod) | Vorige titel: Wisselen van kanaal
Dit zou mogelijk moeten zien via de expertinstellingen van de modem op My Telenet.
Je Thuisnetwerk > Modem > Netwerkveiligheid > Signaal (hiervoor moet je de expertinstellingen ontgrendelen!):
Hoe mijn draadloos internet instellen?
@Anne__ schreef:Soms staat Wifi op kanaal 1 terwijl 6 een betere snelheid heeft.
Hoe trek je deze conclusie?
Je kan ook de modem eens enkele minuten uitschakelen en daarna terug opstarten. Meestal kiest de modem dan automatisch het beste vrije kanaal.
Ik heb daar al verschillende keren gekeken maar ik kan het niet vinden.
Kan je duidelijker uitleggen waar het zou moeten staan?
Dat geeft Wifi Analyzer aan.
Dankjewel!
Dat ga ik de volgende keer proberen.
Heb je het nu gevonden in de modem instellingen?
Indien niet, welke modem heb je?
Nee, ik heb het nog niet gevonden. Ik zie heel wat instellingen staan, maar niet om het kanaal te veranderen. Ik zie nergens iets van signaal staan, ook niet als ik de expertinstellingen ontgrendel.
CH7465LG-TN
Uiteraard geeft wifi analyzer een ander kanaal op als beter kanaal, omdat jouw modem nog steeds uitzend op het betreffende slechte kanaal. Eigenlijk moet je jouw modem uitschakelen en wifi analyzer starten via je gsm of pc om te kijken wat bij jouw het beste kanaal is. Als jouw modem uitstaat dan zie je pas echt wat de minst gebruikte kanalen zijn in jouw buurt.
Ja dat heb ik gedaan.
Voor ik deze vraag stelde heb ik heel MyTelenet, en dus ook de instellingen bij de modem allemaal al bekeken inclusief expertinstellingen. Er staat echt nergens iets over signaal of kanalen.
De pagina waar jij me naar verwees heb ik gisteren minstens 10 keer doorlopen.
Ter info: ik ben zelf eigenaar en 'beheerder' van mijn telenetdiensten dus daar kan het ook niet aan liggen.
Maar dan weet ik nog steeds niet hoe ik handmatig van kanaal kan veranderen, behalve de modem uitschakelen en hopen dat hij bij heropstart het beste kanaal kiest.
Ik zie daar enkel het blokje wifi-netwerk. Bij mij staat er geen blokje signaal, ook niet als ik scroll.
(In het menu links staat Mac-filtering er bij mij ook niet tussen trouwens)