24750
netweters
|
152315
antwoorden
|
20691
vragen
|
Juist op mijn nieuwe factuur gelezen: Telenet Wi-Free verdwijnt op 01/11!
Een regelrechte schande! Nog minder service en nog meer betalen!
Tijdens mijn verhuis heb ik 3 maanden geen internet gehad, noch mobiel noch vaste lijn.
Gelukkig kon ik toen Wi-Free gebruiken!
Dus nu kan dit ook niet meer...
En mijn gsm instellen als hub werkt niet op de computer van mijn werk (Overheid...) want teveel beveiligingen.
Toch eens van mijn hart een steen maken en van provider veranderen...
Titel gewijzigd door Suzy (admin) | Vorige titel: Telenet Wifree verdwijnt!
(Telenet heeft een beslissing genomen, en zal hierop niet terugkomen.)
Ja de klant die zoekt nu wat bij hem past geen free wifi kan hij bij ander aanbieders ook gaan voor vast internet
Nu bleef hij deels hangen omdat ze free wifi gebruikte in het gezin nu staat de weg open voor iets anders
We onderschatten dit dat opeens een hoop klanten weg gaan en dat de prijs nog eens zal moeten stijgen omdat mensen vertrekken
Ik zie niet in hoe je dat betrouwbaar kunt noemen als de kaart groen geeft (dus goede dekking), maar er dus geen ontvangst is. Een paar honderd meter verder daarentegen uitstekend ontvangst.
Vandaar dat ik aangeef om "Volgens zone" te kiezen en de 4G-kwaliteit op "Zeer goed" in te stellen.
De kaart geeft dekking buitenshuis aan. In een goed geïsoleerde woning zal de ontvangst veel minder zijn.
Met die kaart kan je de dekking objectief vergelijken tussen de drie operatoren.
Soit, betere tools om te vergelijken bestaan er momenteel niet. Je zal met een (prepaid) simkaart moeten uittesten welk netwerk voor jouw situatie de beste gebruikservaring geeft.
Hier geen gemis, signalen staan al jaren uit, wifree werkte nooit echt prettig, login moeizaam, snelheid was vaak beter op 3G, nu met 5G zelfs helemaal niet meer nodig.
Voor mij persoonlijk geen gemis.
het is echter wel zo dat het nog eens tijd wordt voor iets nieuws bij TN, want prijs wordt elk jaar hoger, maar nieuwe functionaliteit wordt schaarser.
Weer een service die Telenet stopt, na Tring, maar meer aanrekenen vergeten ze niet te stoppen. Wij gebruiken Wi-Free wanneer we van wachtdienst waren (apotheek, niet waar we wonen) om via de laptop TV te kunnen kijken via een wi-free signaal uit de buurt. Via het telefoonnetwerk zijn dat teveel data, niet te betalen. En weer gaan we dat moeten slikken.
als je alles blind slikt als u is er nooit een probleem....
ik stel voor dat ze uw tarief met 100 euro per maand opslaan. Na 1 maand ben je dat toch gewoon.
Kunnen we het een beetje beschaafd en beleefd houden?
kan je een beetje empathie hebben?
Het is natuurlijk nooit fijn als er diensten geschrapt worden en of veranderen waar je al jaren van gebruik maakt. Nu is dit een beslissing die Telenet genomen heeft niet wat de andere Netweters hier besloten hebben want die zijn hier ook klant net zoals ieder ander hier.
Het heeft daarom niet veel zin om hier onbeleefd te zijn naar andere toe want die kunnen er niks aan doen en veranderen. Voor de ene is het niet erg dat een dienst volledig vervalt maar voor iemand anders weer wel en dat moet je van elkaar respecteren. Iedereen kan en mag zijn mening hierover geven en dat moet ook iedereen respecteren.
Dat dit nu voor jou een groot gemis is ja dat kan want je bent hier niet de enige als je de reacties leest.
Maar laten we het wel netjes en beleefd houden naar elkaar toe en iedereen zijn eigen mening respecteren zoals ik al eerder zei.
Ik denk dat ik een bericht mis. Waar is @Dirk_H onbeleefd geweest? Ik ken andere posters wiens berichten uitgesproken boertig zijn en die op dit forum blijkbaar vrij spel krijgen.
Telenet heeft Triiing geschrapt, nu TelenetWiFree, er zijn prijsverhogingen geweest, nog altijd geen eSIM, ... Voor bepaalde mensen geen probleem. Staat het je niet aan, ga op een ander. Dat zijn blijkbaar mensen die de kern van de zaak niet (willen) begrijpen.
Ja, de beslissing is genomen; we kunnen er niets meer aan doen, maar is het te veel gevraagd om hier je ongenoegen te kunnen uiten zonder neergesabeld te worden?
Met andere woorden zoals je het zegt je krijgt steeds minder voor het geen je betaald.
Maar ik heb net ook aangegeven , zoals je kan lezen , dat iedereen hier zijn mening mag uiten maar beleefd.
Telenet stopt met de wifidienst Wi-Free, daarmee kan je op internet surfen via publieke hotspots van de provider. Vanaf 1 november is de ‘verouderde dienst’ niet meer bruikbaar. Volgens Telenet kost die hen te veel, het bedrijf zegt dat gebruikers voortaan via het mobiele netwerk op internet moeten.
Telenet stopt met de wifidienst Wi-Free, daarmee kan je op internet surfen via publieke hotspots van de provider. Vanaf 1 november is de ‘verouderde dienst’ niet meer bruikbaar. Volgens Telenet kost die hen te veel, het bedrijf zegt dat gebruikers voortaan via het mobiele netwerk op internet moeten.
Mijn reactie: Waarom vallen gratis diensten weg waar mensen gebruik kunnen maken met een klein budget?
Waarom moet 'altijd' geld op de eerste plaats zijn? Zijn de abo's op de Telenetdiensten al niet 'hoog' genoeg?!