24589
netweters
|
19045
gesprekken
|
20552
vragen
|
Ik wil mijn appartement aan zee in de toekomst uitrusten met Philips Hue maar dat vereist een goede en stabiele wifi verbinding. Ik denk dat ik achteraan geen goede wifi verbinding; Ik lees dat een powerline wel kan helpen maar ik kan daar weinig over vinden op de website van telenet. Daarom volgende vragen:
- welke powerline is de beste ?
- heb ik er 2 nodig, nl een powerline en een wifi powerline?
- waar plaats ik dan de gewone powerline en hoe kan ik die met de modem verbinden?
- waar zijn deze te koop ?
- Wat kosten ze ?
Graag een antwoord van mensen die er ervaring mee hebben.
Alvast bedankt.
Thierry Clerbout
Opgelost! Ga naar oplossing.
Indien je nog geen powerlines van Telenet hebt kun je één stel gratis huren. Dat gaat je dus al niks kosten.
De master steek je in het stopcontact in de buurt van de HGW. Geen dominostekkers of verlengkabels gebruiken. Vervolgens de master met een UTP kabel verbinden met een LAN poort van de HGW.
De slave plug je in het stopcontact zo dicht mogelijk bij de plaats waar je goede WiFi nodig hebt. Als alles goed gaat maken die twee zelf verbinding met elkaar en nemen ze vanzelf de WiFi settings van uw HGW over. De slave heeft ook nog een UTP poort, dus je kan ook nog iets bekabeld aansluiten.
Veel succes.
Voor een goede werking is het wel nuttig dat de beide stopcontacten waar de powerlines ingeplugd worden in de zekeringskast op dezelfde zekering zitten.
EDIT: je kan de gehele procedure hier nalezen en stap voor stap volgen.
Dank je wel voor de info.
Als ik het goed begrijp ga ik best eens langs een telenet center om een powerline te gaan halen.
Ik lees wel dat je ze kan bestellen maar ik kan niet vinden hoe. Zogezegd via de telenet app maar daar kan ik het niet vinden
Is het absoluut noodzakelijk dat beide stopcontacten op dezelfde kring zitten?
Dat lijkt me voor ons appartement nogal moeilijk te verwezenlijken.
Indien het echt noodzakelijk is, zal ik daar bij een eventuele verbouwing rekening mee moeten houden.
Niet naar een Telenet center gaan. Op die manier gaat het niet lukken.
Je moet met de telenet app een test doen van je wifi in huis. Daar deze mislukt kan je de powerlines of AP bestellen. Deze zijn wel gratis gehuurde toestellen, maar het thuisbrengen gaat wel 5 euro kosten.
@Clerre schreef:... knip ...
Is het absoluut noodzakelijk dat beide stopcontacten op dezelfde kring zitten?
Dat lijkt me voor ons appartement nogal moeilijk te verwezenlijken.
Indien het echt noodzakelijk is, zal ik daar bij een eventuele verbouwing rekening mee moeten houden.
Als je een beetje geluk hebt zal het ook wel werken op twee verschillende zekeringen, maar dan moet het wel met zekerheid dezelfde fase zijn. Ik heb dat aangehaald omdat beide op dezelfde zekering het meeste kans geeft op een succesvolle verbinding.
Ze hoven niet op dezelfde zekering te staan.
Er zijn drie mogelijkheden:
De huidige powerlines gebruiken niet alleen de spanningsdraden, maar ook de aarding.
Thierry ,
Waar komt er internet binnen? is dit in een algemene ruimte of komt dit toe in uw apartement.
In het laatste geval zou ik eerder opteren voor een deftige router met groot uitzendbereik.(bijvoorbeeld Netgear Orbi).Ik heb een klant gehad die powerlines gebruikte in een apartement maar de snelheid was bijna 0 mbps, gewoon omdat de apartementsblok aparte tellers hadden en dus ook andere kringen (achter andere hoofdzekering).Je kan opteren voor een powerline als je zeker bent dat het stopcontact op dezelfde kring zit of toch achter de zelfde hoofdzekering zit.Ander zal dit nooit lukken. Veel geluk met de zoektocht 😉
groeten Kristof
Nu heb ik zoals gesuggereerd een test gedaan in mijn appartement. De verbinding was niet goed genoeg dus bestelde ik vanuit de app een wifi booster. Wat krijg ik nu toegestuurd? Jawel een wifi powerline en alleen dat. Wat ben ik daar nu mee. Ik heb geen gewone powerline en heb die ook niet toegestuurd gekregen. Wat moet ik nu doen?
Nu heb ik zoals gesuggereerd een test gedaan in mijn appartement. De verbinding was niet goed genoeg dus bestelde ik vanuit de app een wifi booster. Wat krijg ik nu toegestuurd? Jawel een wifi powerline en alleen dat. Wat ben ik daar nu mee. Ik heb geen gewone powerline en heb die ook niet toegestuurd gekregen. Wat moet ik nu doen?
Waar en hoe kan ik de powerline zelf huren of bekomen?
Het probleem is dat ik alleen een wifipowerline toegestuurd kreeg. Ik heb dus nog geen gewone master powerline. Daardoor kan ik dus met de wifipowerline niets aanvangen.
Moet ik voor een master powerline naar een service center om dat te huren?
Ik lees daar tegengestelde berichten over dus ik weet niet waar ik een gewone powerline kan halen of huren.
Toch naar een servicecenter gaan of telefonisch bestellen?
Waarschijnlijk heb je per ongeluk een enkel toestel (pg-9072lg-tn) besteld terwijl je een set nodig hebt. Wat jij gekregen hebt is een aanvulling voor een set.
Je zal dit toestel terug moeten binnenbrengen en een set huren. De twee toestellen zitten verpakt in 1 doos. Probeer niet om zelf het ontbrekende deel apart te kopen of te huren.
Neem contact op met een service center en vraag na hoe dat kan geregeld worden.
Je hebt enkel een goede wifi verbinding nodig op de plaats waar je de Hue hub hebt staan.
De lampen (of andere onderdelen) van Hue zetten onderling een eigen Zigbee netwerk op.
Indien je achteraan geen goede ontvangst hebt kan je het Zigbee netwerk uitbreiden door halverwege een extra Hue lamp te zetten zodat die als bridge kan dienen.
Zigbee draait op dezelfde frequentie (2.4GHz) als Wifi, het uitbreiden van je Wifi netwerk kan dus een (ietwat) negatieve impact hebben op het bereik van het Zigbee netwerk.
Indien je Wifi draait op de 5GHz band is dat echter geen issue.