24747
netweters
|
152259
antwoorden
|
20683
vragen
|
Zou het kunnen dat Telenet TV (de website) op dit moment niet werkt.
We kunnen er op maar stream start niet.
ja de app werkt nog. maar de website niet. kan niet bufferen. toch hier bij mij niet?
Geen idee wat er gisteren allemaal is gebeurd.
Telenet heeft hun website geupdate en blijkbaar zouden er ook een paar problemen zijn geweest met Mijn Telenet en de Telenet website, dus mogelijk ook met de Telenet TV website.
Zou je eens kunnen kijken of het probleem nog steeds voorkomt?
Vergeet niet om likes te geven en/of als oplossing te markeren indien u vraag is beantwoord zodat anderen met hetzelfde probleem makkelijk een oplossing kunnen vinden.
Heb hetzelfde probleem. Menu aan linkerkant wordt wel ingeladen maar de rest niet.
Dan weer niet, dan tien minuten later weer wel...prutsen
@Master-Magic schreef:@Theo2Overbelasting van het netwerk, weekend, zal wel in orde komen morgen.
is al eerder gebeurd.
Ik weet niet, het is al een paar weken dat er problemen zijn met de website van Telenet TV.
Zelf kijk ik elke week terug met terug kijk tv via de website telenettv.be maar ik heb nog geen enkel probleem ervaren.
Maar geen enkel probleem is wat veel gezegd want als ik kijk via safari dan kan het voor vallen , maar dit is niet vaak en echt heel af en toe , dan blijft het beeld laden. Dan heb ik alles zichtbaar ik start de tv op maar het beeld blijft laden. Als ik naar Chrome ga heb ik geen enkel probleem daar werkt alles perfect en dan kan ik elke andere browser nemen. Het is dus enkel safari waar ik ooit dit probleem vast stel.
@patrick37 ik kijk zelf weinig online en gebruik de website dus vooral om de tv-gids te raadplegen. Maar sinds enkele weken is het inderdaad zo dat meemaals enkel de linkse balk met de icoontjes wil laden en het grootste deel van het scherm, waar bijvoorbeed de TV-Theek, tv-gids en opnames verschijnen, niet wil laden. Zoals anderen hier ook aanhaalden is het soms wisselend. Je kan op eenzelfde dag hebben dat het eerst niet wil laden, 10 minuten later wel en nog eens een half uur later ineens niet meer. Ik heb geen idee of Telenet zich ten volle bewust is van dit probleem. Misschien kan @Suzy dit eens doorgeven dat er meerdere mensen deze problemen ervaren.
Zoals ik al reeds vermelde bij mij zijn er dus geen problemen enkel dat safari gewoon soms moeilijk doet. Maar ja misschien kan @Suzy het intern eens door geven en het laten nakijken.
Wel gek dat ik , buiten de safari om , geen enkel ander probleem ervaar. Het is in Safari gewoon dat als je tv opstart om te kijken dat die kan blijven draaien. Maar voor de rest heb ik alles wat ik moet hebben ook wat zichtbaar moet zijn staat er.