24750
netweters
|
152319
antwoorden
|
20691
vragen
|
Ik heb maar even een nieuw topic gestart omdat het nu wel heel bizar geworden is .
Zoals eerder gemeld had ik een probleem met gewenste mails die in de spamfolder beleven terechtkomen, ondanks aangemaakte rules.
Dat is in orde gekomen met uiteindelijk rules die het gewenste effect hadden. Maar sedert kort heb ik weer rare fenomenen vast gesteld:
Allemaal heel bizar ....
Heeft nog iemand rare dingen meegemaakt met spam en rules? En wat heeft hij dan ermee gedaan? Of ben ik een pionier in die materie 😋
@Suzy , indien je graag de headers van die opstandige mails in kwestie graag zou willen hebben om te bestuderen, geen probleem, dan bezorg ik ze u wel.
Webmail of via mail op een Pc ?
Stefaan,
In iedere mail staat een header en footer, waarin veel details staan van het bericht.
Het kan zijn dat door één of andere reden die extra header of footer een trigger heeft gegeven zodat deze toch in de spam is terecht gekomen.
Je had gezegd dat je de spam folder zelf hebt aangemaakt en die rule naar die zelf aangemaakte folder hebt gezet. Maar vergeet niet dat bij bijvoorbeeld IMAPde map spam automatisch zal aangemaakt worden en deze dan ook spam als spam zal aanzien (op server kant en niet op client)
Alles hangt af van hoe je die spam filter hebt opstaan.
De eerste spam filter zal zijn selectie maken op de server van bijvoorbeeld Telenet of Gmail of andere mail diensten, nadien zal het je outlook zijn waarop je kan aangeven of het spam is of niet.
Dit is dan de client kant...
Beste even beide kanten nakijken en eventueel het email adres in de safe sender list plaatsen.
Veel succes!
@kristofDW en @Theo2
Ik heb het dus uitsluitend over het het gedrag van Telenet Webmail.
Ik haal die mail ook wel binnen op mijn foon met imap (samsung mailclient) en op mijn PC met pop3 (Thunderbird) maar daar is geen enkel probleem.
Ik heb die eigen spam folder aangemaakt omdat men mij laten weten heeft dat als er een mail in de echte spamfolder (van webmail dus) terecht komt zulks een feedback triggert naar Telenet toe. Aangezien ik in de settings had aangegeven om de mails niet naar de spamfolder te sturen maar in de inbox te laten met het predikaat [spam] gaf mijn rule om dat alsnog toch te doen een conflicterende boodschap bij Telenet. Vandaar.
Mijn origineel probleem was dat mails afkomstig van een betrouwbare bron toch in de spam terechtkwamen, ondanks een rule om dat niet te doen, maar dat is geregeld.
Intussen is ook duidelijk dat het aanmerken van een bron als zijnde "betrouwbaar" in webmail niet als gevolg heeft dat zij niet meer als spam aanzien worden maar enkel dat afbeeldingen automatisch reeds opgehaald worden. Een manier om een bron als "niet spam zijnde" aan te geven is er dus blijkbaar niet. Een mail in de spamfolder aanduiden als zijnde "geen spam" heeft dus geen blijvend effect op die afzender.
En zoals aangehaald, is er nu eentje die hardnekkig steeds terug in de spamfolder wordt gesmeten. En dit ondanks dat de settings zijn "in de inbox laten staan met predikaat". En het strafste is dat het niet eens spam is ...
En het twee probleem is dus dat er, ondanks die settings, af en toe een mail, weliswaar inderdaad spam zijnde, zonder dat predikaat in de echte spamfolder terechtkomt ipv in de inbox te blijven staan met predikaat.
Randopmerking: het probleem waarmee alles begon, mails van "mobiele seingevers" die onterecht in de spam terechtkwamen, heeft zich intussen niet meer voorgedaan. Die komen en blijven nu netjes in de inbox zonder predikaat.
EDIT: voor de volledigheid: die zelfgemaakte folder heet "Eigen Spam" en staat niet in de root van de mail maar is een subfolder van een eigen folder "Test" genaamd".
Safe sender in de Webmail heeft enkel betrekking op het al dan niet tonen van de inhoud van bijlagen. De regels opgegeven in de webmail van Telenet hebben enkel betrekking op de inbox. Als een mail verplaatst is, is die niet meer in de inbox en wordt die niet meer behandeld tenzij je een regel manueel triggerd om eenmaal op een andere folder uit te voeren.
Ik heb ooit iets voorgehad, details weet ik niet meer, maar dat kwam door een ander apparaat. Ik ontvang ontvang al mijn mail met imap op drie toestellen: pc, smartphone, tablet.
Janne man,
Ik dacht eerst dat het over outlook ging en niet over webmail, want in outlook kan een mail die in de safe sender list gezet is niet meer in de junk mail terecht komen.
De safe sender list heeft inderdaad ook te maken met het al dan niet tonen van afbeeldingen. Dit is aan te raden voor veiligheidsredenen, omdat anders alle afbeeldingen automatisch zullen gedownload worden. (standaard optie bij outlook client).
Even een update:
Op miraculeuze wijze zijn alle "rare" dingen weer verdwenen. De inbox en de spam werken nu zoals ik het met de nodige rules ingesteld heb en er komen geen mails in de echte spam terecht.
Voorlopig dus back to normal. Houden zo zou ik zeggen ....