24748
netweters
|
152266
antwoorden
|
20686
vragen
|
Wanneer worden we overgezet van docsis3.0 vandaag ,naar docsis3.1 technologie.
Volgens de klantenservice ondersteunen volgende modems Eurodocsis 3.1: CV8560E, CV8568LG, CH8568LG, F@ST3896LG-TN
Dus als je een van deze modems hebt dan zou je op 3.1 moeten zitten, denk ik.
Daarnaast is men in 2022 gestart met het testen van Docsis 4.0; toen sprak men om dat in 2024 uit te rollen. (Bron: Tweakers)
Niemand geniet vandaag al van Docsis3.1 Technologie.
Het kan natuurlijk ook zijn dat die vermelding die daar staat fout is en je modem wel Eurodocsis 3.1 gebruikt.
Het antwoord zal van Telenet moeten komen, online nergens iets over terug te vinden.
@Suzy heb jij hier een antwoord op?
Ik weet wel zeker dat het nog steeds docsis3.0 technologie is.
De verdere uitrol naar docsis3.1 kan nog wel een poos duren.
Anders was de upspeed al hoger.
Docsis 3.1 is een uitbreiding van Docsis 3.0
Docsis 3.1 gebruikt dus de Docsis 3.0 (SC-QAM) kanalen en de nieuwe Docsis 3.1 (OFDM/OFDMA) kanalen, en kan deze ook combineren (zowel downstream als upstream).
Het is dus volstrekt mogelijk dat Telenet nu al één (of meerdere) Docsis 3.1 downstream kanalen toewijst aan de nieuwe modems (met gigabit snelheid), maar dat de upstream nog altijd over Docsis 3.0 loopt.
Je kan dus niet concluderen dat Docsis 3.1 nog niet begonnen is, omdat je nog geen upstream verhoging hebt gezien.
Trouwens, de snelheden worden in eerste instantie bepaald door het abonnement, en niet alleen door de technologie. Zolang Telenet de upload snelheid niet verhoogt, zal je ook niet boven de 40 Mbps komen (zelfs met Docsis 3.1).
We hebben dit voor jullie eens nagevraagd bij onze modem experts intern. Hopelijk zorgt het antwoord hieronder voor de nodige duidelijkheid. 😉
Onze DOCSIS 3.1 modems gebruiken een combinatie van DOCSIS 3.0 en DOCSIS 3.1 kanalen, met een voorkeur voor DOCSIS 3.1 kanalen. Omdat we met efficiëntere DOCSIS 3.1 kanalen ons netwerk minder belasten. Op die manier kunnen we klanten met een DOCSIS 3.0 modem ook een zo goed mogelijke service aanbieden. We willen ons excuseren voor de indicatie op Mijn Telenet die inderdaad behoorlijk verwarrend is. Dit toont een oude parameter, die eigenlijk niet meer up-to-date is, daarom zullen we deze ook weghalen uit Mijn Telenet. In het verleden was deze wel relevant om onderscheid te maken met DOCSIS 2.0 modems, maar deze zijn zo goed als verdwenen uit ons netwerk.