24766
netweters
|
152532
antwoorden
|
20716
vragen
|
Zijn er plannen bij Telenet om nieuwe MODEM/ROUTERS uit te rusten met DECT CAT-iq2.0 aansluiting?
In Nederland en Duitsland is dit al in gebruik.
Titel aangepast door Bjarne (Mod) | Originele titel: Nieuwe MODEM/ROUTERS met DECT-routers met CAT-iq 2.0
Wij weten niet of er nieuwe modems komen op dit moment en als ze er al komen welke het gaan zijn. Het zal afwachten worden als er nieuwe komen welke dit gaan zijn en wat de specificaties zijn.
Het lijkt me onwaarschijnlijk. Meer en meer gebruikers stappen volledig af van de vaste lijn.
Die was op de huidige HGW's nog relatief eenvoudig aan te bieden, omdat de ingebouwde ATA geen config mogelijkheid naar de gebruiker biedt. Van het moment dat de HGW zich als DECT basis-station moet gaan gedragen, is ook een config menu voor de gebruiker nodig, om handsets toe te kunnen voegen of te verwijderen. Iets wat bijvoorbeeld bij de Fritzbox series lokaal mogelijk is, maar bij Telenet via het mijn Telenet menu geimplementeerd zou moeten worden.
Ik kan het natuurlijk fout hebben, maar het lijkt me geen interessante markt meer voor Telenet om in te investeren.
Misschien gaat die mogelijkheid zich aanbieden vanaf het moment dat vrije modem-keuze aangeboden zal gaan worden.
En weet je ook welk type modem/router dit is in Nederland zoals Ziggo zuster Telenet, met DECT CAT-iq2.0 aansluiting
@AmCam schreef:Zijn er plannen bij Telenet om nieuwe MODEM/ROUTERS uit te rusten met DECT CAT-iq2.0 aansluiting?
Een DECT "aansluiting" is misschien een verkeerde woordkeuze.
Je bedoelt een router met een ingebouwd DECT "basisstation"?
@Arnie schreef:Die was op de huidige HGW's nog relatief eenvoudig aan te bieden, omdat de ingebouwde ATA geen config mogelijkheid naar de gebruiker biedt. Van het moment dat de HGW zich als DECT basis-station moet gaan gedragen, is ook een config menu voor de gebruiker nodig, om handsets toe te kunnen voegen of te verwijderen.
Je hebt in feite geen config menu nodig. Het toevoegen/connecteren/pakten van een DECT handset gebeurt via de DECT toets op het basisstation ...
Het lijkt mij zéér onwaarschijnlijk dat Telenet hierin gaat investeren: vaste telefonie is een krimpende markt en het zou mij verbazen moest hier vraag naar zijn bij de doorsnee gebruiker.
Zoek het maar eens op je heb tal van mogelijkheden, Ziggo is de Nederlandse Telenet dus denk niet dat zij die aanbieden. ondertussen al routers met CAT-iq 2.1 verkrijgbaar
De Belgische concurrent ziet er dan blijkbaar toch nog een markt voor:
Goed dat de markt een alternatief aanbiedt, maar dit is echt niet iets waarmee je een groot concurrentieel verschil mee gaat maken voor de residentiële markt. En voor binnenshuis bellen is er VoWifi.
Ik heb een Samsung W22 ULTRA maar (voorlopig) staat bellen via WIFI nog uit, Google weet al genoeg over mij, eerst eens opzoeken hoe deze omgaat met onze gegevens bij bellen over WIFI.
(deze werk perfect binnenshuis via 4G netwerk)
Bij VoWifi wordt er in de achtergrond een IPsec tunnel opgezet rechtstreeks tot in de Voice backbone van de provider.
Je voice wordt dus niet over publiek internet gestuurd en is bijgevolg nergens anders te capteren dan bij de provider.