24754
netweters
|
152378
antwoorden
|
20698
vragen
|
Goeiemorgen allen,
Ik heb sinds dinsdag een nieuwe installatie, opstelling: modem (zonder wifi) en twee access points. Nu wil ik mijn SSID en paswoord aanpassen. Dit lukt niet via mijntelenet, bij modemdetails kan ik enkel de modem testen en bij de expert instellingen van de acces points kan ik die niet wijzigen?
Iemand suggesties ?
Opgelost! Ga naar oplossing.
@HansG zijn deze AP's van Telenet zelf of van je eigen?
Je kan deze AP's alleen maar beheren als ze tussen de aparaten staan op mijn Telenet.
Als deze toestellen van je eigen zijn is het in eigen beheer dus niet via Mijn Telenet.
Helemaal van Telenet
@HansG Ik heb ook dergelijke opstelling maar met Telenet wifi powerlines en Telenet AP en ik kan wel degelijk mijn wifi instellingen veranderen. Het kan wel een tijdje duren vooraleer deze toestellen in je lijstje komen. Best eens de modem/router zonder stroom zetten en opnieuw opstarten.
Je zou de wifi instelling moeten terugvinden onder modemdetails.
Indien het niet-Telenet AP's zijn ga je daar dan het SSID en wachtwoord moeten instellen.
@HansG schreef:
Helemaal van Telenet
Uiteraard heb je bij de modem details enkel de zaken over de modem.
Als je echter klikt op Wireless access point, krijg je de details en opties van het aangeklikte access point.
Herstarten heeft niet geholpen.
Bijkomend issue: het inschakelen van WPS op de ap's lukt niet.
euhm?
Wat bedoel je juist met het inschakelen van de wps op de AP's lukt niet.
Kan je geen keuze maken?
Is de optie vergrendeld?
Heb je de keuze gemaakt?
Heb je de gewijzigde instellingen bewaard?
Heb je alles correct ingegeven en werkt het niet?
Ik kan de keuze maken en bewaren en vervolgens werkt het niet.
Als ik dan terug ga kijken naar de instellingen staat het nog steeds op uitgeschakeld.
Ter verduidelijking: de SSID en pw is enkel te raadplegen in de ap's, niet aan te passen.
zet modem en beide AP's zonder stroom (met tuimelschakelaar achteraan of stekker uittrekken) wacht een paar minuten. Zet modem terug aan, wacht tot die klaar is, zet beide AP's terug aan en probeer opnieuw.
Ik raad aan om de funstie één netwerk uit te zetten en minstens twee verschillende ssid's te gebruiken: één voor het 2,4 MHz signaal en het andere voor het 5 GHz signaal.
Met dank aan mijn vierde telefoon naar de helpdesk kan ik nu de SSID en pw aanpassen, weliswaar voor ieder ap apart. De instelling 1 wifi-netwerk is op afstand uitgezet en zo kan ik voorlopig verder.
Ik kan wel nog steeds niet aan de instellingen van mijn splinternieuwe modem...
Met de Telenet app, niet verwarren met de telenet tv app, kan je gemakkelijk en veilig ssid en wachtwoord doorgeven via een qr-code.