24755
netweters
|
152384
antwoorden
|
20698
vragen
|
Sinds 9 juni is er een nieuwe versie beschikbaar van de Telenet TV-box. Deze tweede versie vervangt op termijn de TV-box van de eerste generatie.
Waarom een nieuwe?
Heel eenvoudig. De Telenet TV-box onderging enkele hardware veranderingen die ook de komende jaren een vlotte gebruikservaring voor de klant garandeert.
Ook werkt Telenet met een andere leverancier die voor en met Telenet nauwgezet de evolutie en beschikbaarheid van interne hardwarecomponenten opvolgt.
En het design van de TV-box werd ook verfijnd, al is de nieuwe versie zeer vergelijkbaar met de bestaande TV-box.
Wat zijn de verschillen?
Decoder (uitzicht)
Telenet TV-box V1 | Telenet TV-box V2 |
Decoder (resets)
Nu de +/- toetsen op het voorpaneel weg zijn, is er een nieuwe eenvoudige procedure om je TV-box te herstarten. Druk de aan/uit toets op het voorpaneel 10 seconden in terwijl je de stroom uit-/en inschakelt.
Maak je keuze met de afstandsbediening of door minder dan vijf seconden te drukken op de aan/uit knop. Druk langer dan drie seconden om de optie te bevestigen. Je hebt de keuze uit:
Afstandsbediening
Telenet TV-box V1 | Telenet TV-box V2 |
Afstandsbediening kwijt? Dan is het vanaf nu niet meer mogelijk om ze vanop afstand te laten piepen en ze zo terug te vinden.
Opgelet! De afstandsbediening van de Telenet TV-box V1 werkt niet voor de Telenet TV-box V2 en omgekeerd. De afstandsbediening van een Telenet TV-box koppelt zich met één TV-box. Je kan ze daarna niet gebruiken op een andere Telenet TV-box, zonder opnieuw een koppeling te maken.
Voeding
Telenet TV-box V1 | Telenet TV-box V2 |
|
De nieuwe externe voeding is kleiner dan de oude en heeft nu een geïntegreerde stekker (zie foto). Ze bestaan dus niet meer uit een aparte blok met twee snoeren. Zo herken je makkelijk het verschil.
De nieuwe voedingsstekker kan je niet aansluiten aan een TV-box van de eerste generatie en omgekeerd.
Belangrijk om weten !
Voila, dan zijn jullie bij deze helemaal mee met de nieuwe versie van de TV-box. 😉
Opgelost! Ga naar oplossing.
@Arnie Die met de eerste box blijven met de problemen die er zijn zitten.
Willen ze ruilen op de nieuwe box,hebben ze deze meestal niet in voorraad.
Ik heb die AD2200 ook nog, kan ik deze gewoon inwisselen voor die nieuwe tv box? Dit zal waarschijnlijk weer wat kosten zeker moest dit kunnen?
Mvg
Je maandelijkse factuur blijft hetzelfde wat je nu betaald enkel als je overgaat naar de tv box zal je een éénmalige kost hebben van € 50 die je aangerekend krijgt. De vraag is ook of er stock is op dit moment. Je kan het navragen bij je dichtstbijzijnde Telenet center en als er stock is dan deze omruilen. De €50 zullen op je aanrekening erbij komen.
Eenmalig 50 euro betalen voor iets wat je huurt,pure schande.
Slim dan is hun terugname kost van de haperende boxen die ze terug binnenbrengen gedekt.
Niet met mij.Die box zal voor Telenet niet veel maar kosten,massa productie.
de problemen die ik zegde zijn de problemen van 2021 die een paar maand geleden hier genoemd zijn ik hoop dat de oude problemen zijn opgelost van vorige jaren er komen regelmatig update door maar dat duurt lang voor dat ze er zijn
Belachelijk die 50 euro, dan blijft die AD2200 gewoon staan hier.
Als ik het goed zie op het plaatje is de toets vooraan nog altijd aanwezig , als het vergelijk in het groot. De aan en uit knop aan de achterkant is verdwenen. Ik vermoed dus als ik op de rechter foto kijk dat het nog een stand-by knopje is zoals ik nu ook heb op de tv box.
Als die daar dus is dan kan je die 10 sec. indrukken voor een reset van de tv box.
Dat is een vermoeden hé Patrick. Kan iemand die het zeker weet bevestigen?
@patrick37 schreef:Ik ga hier direct in tussen komen want al die problemen die ik hier lees heb ik dus nooit gehad. Heb ik een tv box die toevallig goed is ? lijkt mij niet hé , en kinderziektes?, nee hoor totaal geen last van.
Ik lees de problemen zeker hier maar ik heb er nooit geen enkele ervan ervaren. En als ik het in een algemeen beeld plaats dan zijn de problemen hier relatief klein. Oke niet iedereen geeft zijn probleem aan dat is ook waar maar denk in het algemeen dat de tv box perfect functioneert.
@robatorasschreef:
@Arnie Die met de eerste box blijven met de problemen die er zijn zitten.
Willen ze ruilen op de nieuwe box,hebben ze deze meestal niet in voorraad.
Ik vind het straf hoe mensen hier kunnen oordelen over de TV-box zonder één (gehad) te hebben!
Ik heb de TV-box vanaf het eerste uur. (ben tester geweest). En heb nog steeds mij 1ste!
Zoals @patrick37 heb ik nooit grote problemen gehad met de TV-box.
En als die er al waren dan waren die meestal meteen opgelost door de TV-box opnieuw op te starten.
Natuurlijk lees je hier alle miserie die de mensen met hun TV-box gehad hebben maar de vele mensen die tevreden zijn over hun TV-box die passeren hier niet...
En vele van die problemen zijn opgelost met een Software Update en ja dat duurt soms eventjes maar je kan de problemen niet oplossen voor ze zich stellen hé!
Er zijn wel dingen die ik mis t.o.v. de digicorder:
- 2x vooruit spoelen met geluid.
- Automatisch zappen bij een herinnering.
Maar dat weegt helemaal niet op tegenover de voordelen zoals:
- Onbeperkt aantal gelijktijdige opnames en opnames niet kwijtraken bij defecte TV-box.
- Superieure beeldkwaliteit.
Ik zal dus ook nooit meer terug keren naar de digicorder!
I ❤️ my TV-box!
@StefaanH schreef:
Ik heb geen TV box, nog de oude noch de nieuwe, maar ik heb wel een vraag: zit er in de inleiding geen contradictio in terminis?
![]()
@StefaanH terechte bemerking. Ik had dat stuk wel wat duidelijker kunnen schrijven. 🤔 Heb daarom daarnet een aanpassing gedaan van de tekst om dit te verduidelijken voor leden die enkel het topic lezen en niet de reacties. Dit is wat ik ervan heb gemaakt: