24761
netweters
|
152515
antwoorden
|
20714
vragen
|
Heeft nog iemand hetzelfde probleem gehad vanmorgen?
Deze morgen bleek de inhoud (van enkele weken) van mijn mailbox verdwenen. Nieuwe mails van na 22u00 gisterenavond staken er wel in maar alles van ongeveer 2 weken terug (werd onlangs opgekuist) is verdwenen. Gelukkig gebruik ik Pop3 met de desktop en outlook 2016 en heb ik alles op de PC staan. Hierdoor zijn er misschien maar een paar mails verdwenen tijdens de nachten.
Groeten
Opgelost! Ga naar oplossing.
Idem hier, heel vervelend.
Hier ook zelfde probleem, ik heb een case geopened bij telenet om te onderzoeken en misschien een restore te doen van inbox op gisteren.
Ik kan niet helemaal volgen. Wanneer je uw mail ophaalt met POP3 dan verdwijnt die van de originele plaats en verhuist naar uw mailclient op de PC.
Dan lijkt het mij heel normaal dat er in webmail niks meer is ...
Toch niet, mijn instellingen staan op POP3 maar toch bleven alle inkomende berichten zichtbaar in de webmail.
Vanavond omstreeks 23u merkte ik op dat het postvak IN opnieuw volledig leeg was. In de loop van de dag was er helemaal niets abnormaals gebeurd.
Het enige wat ik nu opgemerkt heb is dat de instelling "versleutelde verbinding vereist SSL" niet meer aangevinkt stond bij mijn Outlook-account. Ik weet wel niet of dit er iets kan mee te maken hebben.
@StefaanH schreef:Wanneer je uw mail ophaalt met POP3 dan verdwijnt die van de originele plaats en verhuist naar uw mailclient op de PC.
Niet noodzakelijk. In de mail cliënt kan je bij POP3 altijd kiezen of de mails ná het binnenhalen gewist of bewaard worden
Zelfde probleem : emails via IMAP allemaal weg ... men is op zoek naar de oorzaak, blijkbaar nog klanten geimpacteerd
Probleem lijkt verdwenen sinds gisteren. Alles werkt terug normaal zoals voorheen.
Zelf heb ik niks bijzonders gedaan. Enkel de instellingen in Outlook werden eens overlopen (uitgeklikt/aangeklikt) en ververst. Dus ook die instelling voor SSL waarvan ik dacht dat ze voorheen aangevinkt was.
Dag allemaal!
Helaas is er inderdaad een algemeen probleem. Onze collega's werken op dit moment aan een oplossing. Jammer genoeg is er op dit moment weinig dat we kunnen doen. Er is geen lek binnen Telenet, maar we kunnen de mails niet herstellen. 😣
Sorry iedereen!
Ik heb vandaag enkele testen gedaan en heb iets gevonden wat ik eigenlijk niet zocht.
Ik heb verdwenen mails teruggevonden.
Hierna het verslag van mijn test, mocht het jullie nog interesseren.
Verdwenen mails recupereren
Mails die zomaar verdwenen zijn in bepaalde mappen en niet verwijderd zijn, kunnen met wat geluk gerecupereerd worden.
Werkwijze: maak een nieuwe mailbox aan.
Exporteer alles uit de mailbox waarin de stukken ontbreken.
Importeer dit bestand in de nieuwe mailbox.
Nu kan je in de mappen in de nieuwe mailbox mogelijk de ontbrekende mails zien.
Exporteer deze mappen en importeer ze in de oorspronkelijke mailbox.
Bij mij zijn op deze manier de ontbrekende mails teruggekomen. Dat kan natuurlijk alleen als de mails niet meer getoond werden in webmail. Als ze echt weg zijn gaat het niet meer lukken.