|
25.827
netweters
|
160.128
antwoorden
|
|
21.568
vragen
|
Ik heb een Synology DS216Play-nas en daar zet ik enkel films en series op. Werkt al vele jaren uitstekend thuis en ik kan perfect alles kijken op de tv d.m.v. een wifi-verbinding.
Ik had echter graag gedeeld met de kinderen buitenshuis. Dochter had DS Video-app gedownload en zag alle inhoud van de Synology maar bij het afspelen was het gehakkeld, echt niet doenbaar. Ze streamt met wifi en heeft geen problemen met andere streamingdiensten.
Ik had dit probleem aangekaart in een Synologygroep en daar zeiden ze dat OF mijn internetsnelheid onvoldoende is (pingtest geeft uploadsnelheid 28,8 Mbps, ik heb een One abonnement) OF dat mijn Synology te oud is om dit te kunnen.
Wijzigen van One naar One Up kost mij meer dan €20 per maand en ik weet niet eens of dat de oplossing is.
Graag eventuele oplossingen in makkelijk taal a.u.b., waarvoor dank.
Grts
@DanyDL als dat films en series zijn dat je zelf hebt geript van je eigen film collectie (Blu-Ray of 4K) heb je meer upload snelheid nodig, HD heeft zeker dubbel zoveel nodig, je mag je eigen collectie aanbod niet vergelijken met streaming apps, jouw eigen collectie is meestal in een hogere kwaliteit (zonder compressie) dan de streaming apps dat toekomen met een snelheid van 10 a 15 mbps.
daar Telenet maar max 40 aanbied voor particulier klanten zal je moeten testen wat het beste is aan die 40 upload dat Telenet geeft.
update: bijkomende optie is de bestanden met handbrake nog wat verkleinen in bestandsgrootte en kwaliteit zodat je met je 28 upload snelheid toekomt.
(...) Edit: stukje over buitenshuis gemist, eerste deel van bericht was dus irrelevant
Ik heb het zelfde toestel, gebruik het de laatste tijd echter maar zeer beperkt meer, maar merkte toch ook wel dat het (zeker als de beelden getranscodeerd moesten worden) niet meer zo vlot werkt.
Gebruik je toevallig ook Plex? Want dat gaat niet lukken. Afhankelijk van de kwaliteit kan het ook zijn dat de server gaat transcoden. Het beeld dus converteren zodat de speler die je dochter gebruikt dit kan afspelen. Dus de kans is dat je server dit al niet goed aankan zeker omdat, met alle respect, dit een basis model is. Zelf heb ik een DS920 en het is ook niet aangeraden om buitenhuis iets te kijken of te delen.
Het upload limiet zal zeker ook een rol spelen want als je 30mb per seconde moet doorsturen en je upload is maar 20mb per seconde zal dit ook niet lukken.
@DanyDL om je films te streamen buiten je netwerk heb je inderdaad een hogere uploadsnelheid nodig.
Je kan eens proberen om VLC te gebruiken om je films te streamen. Dat programma zal transcoding anders doen en moet minder compressie uitvoeren op je films, waardoor je nas minder belast zal worden en de stream beter verloopt. DS video gebruikt de video-transcoding functies van je nas. VLC doet dit niet. Dit programma heeft zijn eigen codecs en compressie transcoding ingebouwd.
Probeer ook tijdens het streamen van je film de kwaliteit even omlaag te zetten. Als het dan werkt, ligt het vermoedelijk aan je uploadsnelheid van je internet of de transcoding die je nas niet aankan.
Films met een lagere bitrate en/of lagere kwaliteit zullen beter gestreamd worden.
Als je bijvoorbeeld een 4k film streamt heb je minimaal 25 mbps nodig om dit goed te kunnen doen en vermits je maar 28,8 Mbps hebt is er niet veel bandbreedte meer over om iets te kunnen doen op je netwerk.
Bedankt voor je reactie!
Intussen wat rondgekeken en misschien toch nieuwe nas aanschaffen. Op de Coolblue site staat dat voor streaming je het beste kiest voor een quad core processor en minimaal 2 gb ram. De Synology DS124 heeft echter slechts 1 gb ram, een Qnap (nog nooit van gehoord) heeft die wél. Dus nu weet ik het alweer niet meer. Die DS124 heeft wel een netwerkaansluiting, dat heeft mijne niet, die werkt enkel via wifi.
Als mede-Synology eigenaar ga ik je zeggen dat Synology niet meer is wat het geweest is op vlak van entertainment apps. Video Station is niet meer beschikbaar op de laatste DSM versies en ook qua codecs hebben ze vanalles weggehaald. Plex is natuurlijk een goed alternatief als video server software, maar ik zou zeker eens kijken bij de concurrentie of er voor het zelfde geld geen krachtigere toestellen zijn.
@DanyDL schreef:Die DS124 heeft wel een netwerkaansluiting, dat heeft mijne niet, die werkt enkel via wifi.
Een NAS uitsluitend via Wi-Fi zou ik niet aanraden. Niets stabieler dan een bekabeld netwerk.
@DanyDL schreef:Ik had dit probleem aangekaart in een Synologygroep en daar zeiden ze dat OF mijn internetsnelheid onvoldoende is (pingtest geeft uploadsnelheid 28,8 Mbps, ik heb een One abonnement) OF dat mijn Synology te oud is om dit te kunnen.
Wijzigen van One naar One Up kost mij meer dan €20 per maand en ik weet niet eens of dat de oplossing is.
Het is dus waarschijnlijk EN/EN (upload te klein EN Synology te oud) 🤔 ...
Een upgrade naar OnePlus zal niet veel helpen, maar een nieuwe NAS wellicht ook niet, zolang de upload niet beter is ...
@DanyDL schreef:Graag eventuele oplossingen in makkelijk taal a.u.b., waarvoor dank.
Een tijdelijke oplossing zou kunnen zijn om jou kinderen remote toegang te geven tot de bestanden, die ze dan kunnen downloaden om deze nadien te bekijken.
Bij series kunnen ze dan naar één aflevering kijken (lokaal) terwijl ze gelijktijdig de volgende aflevering(en) reeds downloaden. De download zal meestal nooit langer duren dan de duurtijd van de aflevering zelf?