25.137
netweters
|
154.793
antwoorden
|
20.963
vragen
|
In een ouder (ondertussen gesloten) topic van begin 2025 stond dat bridge mode op de F@ST3896LG-TN "ergens in 2025" beschikbaar komt. Is daar al een concrete datum voor? Op de helpdesk wisten ze er alvast niks over.
Ik heb op aanraden van telenet, omwille van een onbetrouwbare internetconnectie, net mijn CV5860E modem laten omwisselen naar een F@ST3896LG-TN. Zowel aan de telefoon als in het afhaalpunt vermeld dat ik bridging gebruik. Niemand die het een goed idee vond om mij even te melden dat dit (nog?) niet beschikbaar is op het nieuwere model. Dus ik zit nu met een dubbele NAT opgeschept.
Titel gewijzigd door DeMMi (mod) | Vorige titel: Bridge mode op de F@ST3896LG-TN
Opgelost! Ga naar oplossing.
Goed Nieuws!
Ik kreeg vandaag mijn nieuwe installatie in mijn nieuwe woning. Ik dacht dat ik de oude modem ( CV8560E ) ging moeten gaan halen voor bridge mode te activeren.
Nu ik zie op mijn Telenet toevallig dat je ook de F@ST Modems kunt in Bridge mode plaatsen dus gedaan met omruilen!
was al gemeld hier: Opgelost: Wanneer komt bridge mode op de F@ST3896LG-TN? - De Netweters
Of WiFi aanlaten als je een TV-Box IP direct willt aansluiten op de Telenet modem via WiFi
nadeel: 2 WiFi netwerken.
@ThomasC We hebben jou topic naar dit topic verplaatst omdat dit samenhangt. Zo blijft alle informatie over bridging voor de F@ST-modem via dit topic zichtbaar voor andere leden.
Zijn er hier gebruikers die hun CV8560E hebben omgeruild voor een F@ST3869LG-TN, deze in bridge mode gebruiken en daarbij merkbare verschillen zien in latency of responstijden, met name wanneer aangesloten op een 2,5 Gbit WAN-poort? Gezien de F@ST3869LG-TN beschikt over een snellere CPU (Broadcom BCM63158) en meer RAM dan de CV8560E, vraag ik me af of dit effectief impact heeft op de doorvoersnelheid of algemene netwerkrespons in een bridged setup. De vroegere modem-only was sneller in responstijden en dit werd ook bevestigd door een technische man van Telenet.
En toen was plots de wifi uitzet knop verdwenen... Want ben je er mee als je je modem in bridge kan plaatsen maar deze nog steeds als router wordt gebruikt? Iemand een idee hoe je modem ook in modem only kan zetten?
@ThomasC schreef:En toen was plots de wifi uitzet knop verdwenen... Want ben je er mee als je je modem in bridge kan plaatsen maar deze nog steeds als router wordt gebruikt? Iemand een idee hoe je modem ook in modem only kan zetten?
Je haalt hier toch wat door elkaar. De bridge functie betreft enkel IPv4 verkeer van/naar één specifiek MAC adres (normal dat van de WAN aansluiting van je eigen router). Voor al het overige verkeer is de "modem" nog altijd een router.
Er is op het moment geen Telenet modem/router welke je in modem-only (EMTA) modus kunt plaataen. Als je dat wilt zul je waarschijnlijk moeten kiezen voor een eigen modem - iets wat tegenwoordig mogelijk is. Met wat tweaks is het mogelijk een Fritzbox als modem-only te configureren.
Het aan of uit kunnen zetten van Wifi op de Telenet modem is wenselijk, omdat wanneer je een eigen router erachter gebruikt, je meestal ook zelf wifi voorziet. Het wifi signaal van de Telenet modem is dan een "stoorzender" (nodeloos gebruik van channels) - iets wat je dus liever uitschakelt.