24770
netweters
|
152559
antwoorden
|
20720
vragen
|
Ik heb momenteel de CV8560E modem. Krijg ik bij het bestellen een nieuwere modem?
Opgelost! Ga naar oplossing.
Daar twijfel ik aan. Een nieuwe modem (F@ST3869LG-TN) krijg je sowieso wanneer je overschakelt naar een TVbox.
Dat is raar, een paar maanden geleden heb ik een 8 jaar oude modem geretourneerd en ik kreeg de witte modem. Een paar weken geleden retourneerde ik een 8 jaar oude digirecorder voor de gloednieuwe TV box (versie 3 denk ik).
Heeft de telenet medewerker in de winkel me per ongeluk de oude modem gegeven?
Werken de wifi pods zelfs met de witte modem?
Zou een beetje raar zijn om me wifi pods te geven terwijl ik een modem heb dat er niet mee kan werken.
@LordCoeCoe schreef:Werken de wifi pods zelfs met de witte modem?
Zou een beetje raar zijn om me wifi pods te geven terwijl ik een modem heb dat er niet mee kan werken.
Ze werken er wel mee. Maar je ervaring gaat dag en nacht verschil zijn met de nieuwe modem. Die modem fungeert namelijk ook als een wifi pod, terwijl jouw oude modem wifi volledig uitschakelt bij zichzelf.
Mijn ervaring is dat wanneer je deze vraag telefonisch stelt er geen enkel bezwaar gaat zijn voor een omruiling van de modem. Je hebt immers een terechte reden.
De CV8560E heeft geen wifi, dus die kan/hoef je niet uit te schakelen.
Technisch kan je de pods/mesh gebruiken met elk type modem, weliswaar sub-optimaal, gezien dan idd de wifi van de mode uitgaat enz, als je vandaag pods besteld denk ik dan ook dat de f@stmodem zowiezo erbij komt als deployment. Ik lees hier "oude" modem, maar voor zover ik weet is de CV8560E ook een docsis 3.1 modem, dus qua docsis in zelfde area als de nieuwe F@st modem, heeft enkel geen wifi aan boord en vaak gebruikt door mensen die hun eigen router willen gebruiken.
Het hangt af van je situatie.
Ben je een particuliere klant dan worden de Wi-Fi pods enkel aangeboden icm met de F@ST-modem. Dus is het antwoord op je vraag, ja (zonder twijfel)
Ben je Business klant, dan krijg je een extra pod (basisstation) en blijf je je oude modem behouden. F@ST-modem is momenteel niet beschikbaar voor business klanten.
@LordCoeCoe schreef:Ik heb momenteel de CV8560E modem. Krijg ik bij het bestellen een nieuwere modem?
Het antwoord hangt ervan af of je een residentieel abonnement hebt (vb One, One Up), of een business abonnement (vb KLIK).
zie: Access Points vervangen door Telenet 360° wifi-pods - De Netweters
[EDIT] sorry, @WG94 was mij al voor terwijl ik schreef 😊
Als je naar de Telenet model website gaat https://www2.telenet.be/residential/nl/klantenservice/internet/modem-en-andere-toestellen/alles-over...
Dan zie je “compatibel met wifi pods” enkel met F@ST3896LG-TN dus… als ik geen nieuwe modem krijg dan zal ik naar een Telenet winkel gaan voor een nieuwe modem.
De CV8560E heeft wel wifi, wifi 5.
F@st heeft ook wifi, wifi 6. Beetje jammer dat het geen wifi 6e is.
Ik heb een One abonnement. Ik neem aan dat ik een nieuwe modem ga krijgen.
@LordCoeCoe schreef:Als je naar de Telenet model website gaat https://www2.telenet.be/residential/nl/klantenservice/internet/modem-en-andere-toestellen/alles-over...
De CV8560E heeft wel wifi, wifi 5.
Nee, dan vergis je je misschien van model? CV8560E stuurt zeer zeker geen Wi-Fi signaal uit. dat zie je ook duidelijk op de link die je zelf deelde.
“De modem heeft geen ingebouwd Access Point en zendt dus geen wifi uit.”
Je hebt gelijk. Ik heb de CH7465LG-TN. Die 2 lijken bijzonder sterk op elkaar.
Weet je eigenlijk toevallig wanneer de CH7465LG-TN modem en F@st modem uitkwamen? Ik neem aan dat F@st van 2023 is?
De CH7465 is inderdaad een "oudere" modem, geen idee van jaar van uitgifte, maar is best al wel wat jaren oud (+5jr zou ik zeggen)
Is nog steeds qua specs degelijk Docsis 3.0 modem, kan boven de 1 Gbps aanbieden, maar als ISP is het meer efficient Docsis 3.1 devices aan te bieden indien het hogere profielen zijn. Denk niet dat Telenet deze aanbiedt in combo met pods.
@LordCoeCoe schreef:Je hebt gelijk. Ik heb de CH7465LG-TN. Die 2 lijken bijzonder sterk op elkaar.
Zoals je ziet is het heel belangrijk dat je ons correcte informatie geeft, want de antwoorden die je krijgt zijn hierop gebaseerd.
Verkeerde info zet ons op een dwaalspoor 🤔...
edit : reeds posts bijgekomen tijdens het lezen dus dubbelpost
"ik lees hier voor de uwe :