24752
netweters
|
152358
antwoorden
|
20693
vragen
|
Sinds een paar maanden heb ik het fenomeen dat gewenste e-mails steevast in mijn spammap terechtkomen, niettegenstaande ik deze ELKE keer aanmerk als geen spam.
Ik krijg het niet voor elkaar om deze in de juiste (in-map) te doen belanden. Of ik nu de mail markeer als 'niet spam', ik een regel hiervoor maak, het domein van, de afzender als veilig markeer of ......
Zelfs mails van de website die ikzelf beheer komt in de spambak terecht.
Iemand een oplossing?
Ik heb deze thread eens helemaal opnieuw gelezen (i.p.v. een stukje per keer) en er zijn twee vragen die volgens mij open staan.
Ik kan niet garanderen dat ik vandaag of morgen een antwoord zal hebben, maar ga deze zaken zeker eens navragen bij enkele collega's die met Telenet Webmail bezig zijn.
Ik kom erop terug!
Nu wordt het nog fraaier ...
De rules die ik gemaakt heb om alles van de mobiele seingevers in de inbox te houden, spam of niet, schijnt nu wel te werken.
Maarrrr ...
Of het nu als [spam] aangeduid wordt of niet lijkt nu totaal willekeurig te gebeuren ... zowel afkomstig van "webmaster" als van "evenementen" zijn er nu sommige mails wel en sommige mails niet als [spam] gemarkeerd.
Ik zie dat de vorige afbeelding, ofschoon maximaal opengetrokken, een beetje klein, onleesbaar uitvalt. Hier een uittreksel, kan ik groter uitrekken:
@Suzy kunt ge dat ook meesturen naar de verantwoordelijke specialisten voor onderzoek aub? Dankuwel 😊
Ik heb zo het vage vermoeden dat als ze het probleem van hun eigen pseudo spammail correct oplossen, uw probleem eveneens opgelost zal zijn. Waarom correct: met de quick and dirty methode foefelen ze ergens een regeltje toe, zonder naar het echte probleem te zoeken, zodat telenet niet meer in spam komt. Met de correcte methode zoeken ze uit waarom de filter dit gedrag heeft en maken ze de nodige verbeteringen. Hopelijk hebben ze reeds vroeger een goede testmethode uitgewerkt.
@louishufk schreef:Ik heb helemaal geen last van mails die onterecht in de spam folder terechtkomen, tot vanmorgen. De mail van Telenet i.v.m. extra toegelaten verbruik heb ik moeten uit de spam folder vissen.
Ze filteren blijkbaar zichzelf ook weg.
Ik heb de mail van extra toegelaten verbruik helemaal niet gehad. Ook niet in de spam (hotmail).
@louishufk schreef:Wat ik me afvraag: heb jij ook een abo met beperkt verbruik? Ik dacht dat @Suzy ergens geschreven heeft dat onbeperkt verbruik hetzelfde blijft.
Nee heb WIGO S (200 GB)
@SuzyAangezien ik de mail niet gehad heb. Er is toch geen vergissing hopelijk? Het verbruik bij WIGO S zou ook maar voor de helft mogen tellen he?
@Wheng jij hebt een beperkt internet abonnement (200 GB) wat dus betekent dat jouw data ook maar voor de helft wordt meegeteld. Waarom je de e-mail niet hebt gehad, is me onduidelijk. Ik heb hem zelf ook niet gehad, dus we gaan navragen waarom de communicatie niet bij iedereen is toegekomen om zeker te zijn.
@sb kan je me de header van de Telenet mail die in spam terecht is gekomen bezorgen via een privébericht? Ik geef dit nog een extra door naar de collega's die de filters aansturen/beheren. Dit zou zeker niet mogen gebeuren.
Ik heb ondertussen enkele antwoorden ontvangen.
Wat doet 'als betrouwbaar aanduiden' in Telenet Webmail precies? (lijkt nu niet te werken)
Betrouwbare afzender: dit gaat niet over de spamfilter, maar over het tonen van externe afbeeldingen in mails. Het tonen (dus downloaden) van externe afbeeldingen geeft aan de zender aan dat je de mail ontvangen en gelezen hebt, dus dit heeft een privacy impact. Het "als betrouwbaar aanduiden" van een afzender zorgt ervoor dat je dit by default doet voor die bepaalde afzender.
Waarom wordt mail van Telenet zelf als spam herkent?
Dit is een false positive, dit is mogelijk het gevolg van striktere filtering naar aanleiding van de recente Telenet facturatie phishing aanvallen. Dit werd doorgestuurd, dank @sb voor de header!
En dan voor jou @StefaanH, kreeg ik dit antwoord nadat ik je screenshot had doorgestuurd:
De Telenet spam filter heeft drie mogelijke instellingen in Mijn Telenet:
Het is b1 of b2, niet allebei. Men vermoed dat je b2 hebt ingesteld, maar zelf een regel hebt aangemaakt om mails met de [SPAM]-tag naar de spamfolder te verplaatsen. Dat is overbodig, want dat kan automatisch gebeuren en is beter voor het systeem, want het verplaatsen naar de spamfolder genereert eveneens een feedback "trigger" dat de mail niet correct gefilterd was. Dat sommige van de mails wel/niet als spam gefilterd worden, moet individueel bekeken worden.
Vooreerst bedankt om dit even na te willen kijken 😊
Ik had inderdaad de spam ingesteld om in de inbox te blijven en gemarkeerd te worden met [spam].
En inderdaad, ik had twee rules aangemaakt;
Ik heb dat nu aangepast vermits de spam folder ergens een automatische feedback triggert. Ik heb nu een eigen folder aangemaakt en de "echte" spam daar naartoe laten verhuizen.
Is dat een aanvaardbare tussenoplossing in afwachting van iets beters?
@Suzy schreef:Waarom wordt mail van Telenet zelf als spam herkent?
Dit is een false positive, dit is mogelijk het gevolg van striktere filtering naar aanleiding van de recente Telenet facturatie phishing aanvallen. Dit werd doorgestuurd, dank @sb voor de header!
Het kan nog straffer. Ik stuurde juist een mail naar hallo@telenet.be (onderwerp: hallo) en de automatische mail werd door Telenet als [SPAM] bestempeld. 😮
Mij is verteld dat om te bepalen wat spam is, men in de mail zoekt naar woorden, er punten aan geeft en bij een teveel van deze termen het spel tot spam verklaart.
Iemand die weet dat dat klopt of is dat onzin?
Het zou dan interessant zijn om een mail te vullen met deze uitdrukkingen, als het waar zou zijn.
Telenet voegt headers toe aan de mails die ze als spam bestempelen:
X-Spamcause: gggruggvucftvghtrhhoucdtuddrgedugedrudefledgleegucetufdoteggodetrfdotffvucfrrhhofhhilhgvmecuthgvlhgvnhgvthdrsggvpdfqfgfvnecuuegrihhlohhuthemucehtddtnecuogfutggrmhdqhfegudegqdefgeculdeftddtmdenucfjughrpeffhffvkfgjufggtgfgphhtsehtjegttddttdejnecuhfhrohhmpedfhhgrlhhlohesthgvlhgvnhgvthdrsggvfdcuoehhrghllhhosehtvghlvghnvghtrdgsvgeqnecuffhomhgrihhnpehtvghlvghnvghtrdgsvgenucfkphepvdgrtddvmedukedttdemuddvtdemkeeimeemfhdttdemjegsnecuvehluhhsthgvrhfuihiivgeptdenucfrrghrrghmpehinhgvthepvdgrtddvmedukedttdemuddvtdemkeeimeemfhdttdemjegspdhhvghlohepiigtshhnohgtmhduvdefrdhtvghlvghnvghtqdhophhsrdgsvgdpmhgrihhlfhhrohhmpedprhgtphhtthhopegvshgsvggvsehtvghlvghnvghtrdgsvg X-TN-Spam: YES X-TN-Spam: YES
Wat ik wel raar vind: dat er 2x dezelfde X-header (X-TN-Spam) staat...
Zelfs de mails van Telenet zelf worden als spam aangemerkt.