IPv6 op de CV8560E (E-router)
Over IPv6 op de nieuwe CV8560E router al dan niet in combinatie met MAC Passthrough zijn hier al ettelijke posts versleten. En niet altijd even gestructureerd, wat het (in de eerste plaats voor mezelf, maar ik vermoed voor iedereen) moeilijk maakt om de juiste info terug te vinden.
Daarom heb ik de 25 pagina's van deze tread (die veel breder gaat dan IPv6) eens doorgenomen en de meest waardevolle posts ivm met IPv6 op deze modem/router hieronder opgelijst.
Ik stel voor dat we de IPv6 discussie op de E-router hier verder zetten, en het ook enkel houden bij het IPv6 topic.
Conclusie van ondergaande posts: Telenet deelt voorlopig geen /56 subnet uit via DHCPv6 Prefix delegation, maar wel een /60 subnet. Dit subnet wordt door de router/firewall van de klant gebruikt als IPv6 network aan de LAN kant.
Blijkbaar heeft meeste consumer apparatuur meer moeite met die /60 prefix en vereist dit wat extra configuratie, terwijl het bij een /56 subnet meestal out-of-the-box werkt.
Telenet zou het voor zijn klanten dus een pak eenvoudiger maken door met een /56 subnet te werken.
De laatste update die @Suzy van Telenet kreeg vat het mooi samen:
De update werd ondertussen uitgerold op de CV8560E, echter op deze modem zal je geen aparte prefix krijgen voor IPv6. Een eigen router zal steeds een subprefix krijgen van de /56 die aan de E-Router uitgedeeld wordt. In de huidige software krijgt een eigen router (die IPv6 prefix delegation dient te ondersteunen) een /60 prefix toegekend van de E-Router. Er is echter geen garantie dat dit steeds dezelfde /60 prefix is. Mogelijks wordt in de toekomst een grotere prefix uitgedeeld.
Hier een lijst van interessante posts de voorbije 6 maanden:
10/1/2020 @Suzy - over /56 prefix op de E-router
26/1/2020 @De_Kim - IPv6 werkende op USG router met /60 prefix
5/2/2020 @RMO - IPv6 wekende op PfSense met /60 prefix
21/2/2020 @Suzy - /56 prefix uitgesteld naar 16/3/2020
20/3/2020 @Suzy - na update software E-router: voorlopig enkel een /60 prefix
23/3/2020 @Snarie - IPv6 werkende op Fritzbox met /60 prefix
1/6/2020 @Ex-Netweter - samenvatting problematiek
19/10/2020 @Scotchy workaround in afwachting van een definitieve fix dmv ND Proxy - voor gevorderde gebruikers en enkel op specifieke apparatuur of mits installatie van extra software. Bovendien niet ideaal want als Telenet een andere prefix toekent moet de configuratie worden aangepast.
https://www.netweters.be/t5/Instellingen-software-hardware/IPv6-op-de-CV8560E-E-router/td-p/96759/pa...
20/11/2020 Telenet test intern een nieuwe software voor de CV8560E met een potentiële fix voor de IPv6 problemen achter een eigen router/firewall. Ook een beperkte groep van eindgebruikers test mee. Hun feedback klinkt alvast positief!
15/2/2021 Upgrade Modem software met support voor IPv6 Prefix Delegation